Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja szegény...

Tibusz87 kérdése:

Mi lehet a baja szegény vitorlásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első nagyobbacska akváriumom.

Kb 5 napja figyeltem fel egy vitorlásom viselkedésére. Félre vonul az akvárium hátsó felső sarkába egész nap sokszor. Ennek nem adtam túl nagy jelentőséget, hisz a paraméterek rendben vannak.

160L

24°c

pH 6,8

kH 14

Nitrit 0

Nitrát egy kevés van (13mg/l), de bízom a bevezetett co2 erejében, illetve a sűrű növényzetben.

Szóval. Pénteken az egyetlen változás ami volt, hogy pénteken új növényeket ültettem be, illetve 3 halat.

1 vitorlást (hogy ne legyen egyedül), egy algaevő harcsát, és egy csiga evő Botia-t. Ami viszont baj, hogy tegnap este már nem evett aktívan mint szokott, és ma reggelre (dec. 9 szerda) el kezdett pipálni. Nem folyamatos, csak időközönként. Légszomj nem lehet, mert a többi hal nem pipál rendellenesen. Látszólagos betegség nincs.

Külső-, belső szűrő megy, oxigént is engedek be, hogy véletlen se halmozódjon fel sok co2, meg hogy legyen szelőztetve a víz.

Remélem minden lényeges adatot leírtam.

És még annyi, hogy van egy törpagurámim is ami elbújt a növényzetben péntek óta, és őt se látom enni. Bár ő jó húsban van. Csak fura.

A válaszokat nagyon megköszönöm.



2020. dec. 9. 11:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Aktív szén van a belső szűrőben. Úgy gondoltam az elég, és nem rakok még a külsőbe is. Ami UV-val is el van látva a befolyónál (ez utóbbit csak egyszer használtam 2 napig - nem ment 48 orát:) -).

Remélem így mindenre válaszoltam.

2020. dec. 14. 17:17
 12/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Már előbb is akartam említeni egy lehetséges okot de mivel más halat is érint a probléma így nem tartottam valószínűnek. Nem lehet, hogy 2db hím vitorlásod van? Ez elég nagy baj lenne a gyengébbre nézve, akár halálra is stresszelheti a domináns hal ha felnő. Lámpaoltás előtt ill után is bújnak?
2020. dec. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem meg megint a vízminőség jutott eszembe.


3 cm táptalaj... rengeteg!

+ aljzat turkáló halak

+ aljzatporszívózás !


Így könnyen előfordulhat, hogy közvetlenül a vízbe oldódik a táp.

Bár az is igaz, hogy ez jó eséllyel látványos algarobbanással járna együtt, algaproblémád viszont nincs.

Úgyhogy könnyen lehet, hogy tévúton járok, csak egy ötlet volt.

Gurámi rendben van?

2020. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen 2-3 dolog jár az én fejemben is, mármint a vízminőség, a túl erős fény és az agresszív új társhal. Annyira biztos a kérdező a víz minőségét illetőleg, hogy nem akartam újra megkérdőjelezni ezért próbálkozom más lehetséges ok keresésével, csak már nem nagyon maradt további ötletem.:D
2020. dec. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13-mas vagyok, igen , nekem ilyen tekintetben ez az előnyöm, hogy pszichopata vagyok, ezért nem érdekel mások véleménye. :D )))
2020. dec. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Persze. Minden hal rendben. És mint írtam előrébb, a vitorlás is előjött a víz jó minőségű továbbra is. Akartam csinálni képet, csak a "képfeltöltés" oldalát nem engedte itt megosztani. A táptalaj nem sok, figyelembe véve, hogy mennyi homok van rajta, valamint azt, hogy mennyi volt az ajánlott mennyiség a csomagolásra írva. Talaj porszívózás nincs, mert nem kell. ^^ Ellenben a felhalmozódott mulmot (sziklák sarkában, növények tövében) kiszívom vízcserénél. Hozzá teszem, nincs kilószámra mulm sem. Csak egészséges mennyiség. A dupla szűrés elég hatékonynak bizonyul a víz tisztaságát illetően.

Alga... Csak zöld pont algám van, de úgy tudom, az minden egészséges akváriumban előfordul.

Nincs folyamatos civakodás közöttük (vitorlások). Csak ritkán. A nemüket sajnos megállapítani nem tudom. :D

Ráadásul még fiatalok.

A gurámihoz annyit, hogy utána olvastam a halnak, és azt találtam, hogy rejtőzködni szeret. Így a továbbiakban ezt nem kezelem problémaként, de tény, hogy ez előtt, többet volt szem előtt.

2020. dec. 16. 09:46
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódni látszik a probléma ill talán nem is volt.:D Minden esetre jobb ezeket a dolgokat átbeszélni akkor is ha nincs komoly probléma mint esetleg későn reagálni amikor már nehéz kezelni. A guráminak vanak társai v legalább párja? Ha nincs azt is érdemes lenne venni.
2020. dec. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Persze. Egy halat sem tartok társ nélkül. Én is szarul lennék, így nem várható el a halaktól sem, hogy jól érezzék magukat egyedül. A páncélos harcsák le ikráztak 2 napja. Megy a folyamatos tojás örzés. 😅 Népszerű fogás a kaviár az akváriumban.
2020. dec. 18. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!