Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire használható egy ilyen...

Mire használható egy ilyen akvárium?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve sóztak a nyakamba egy nagyjából 40*30cm alapterületű és 30cm magas akváriumot, arra hogy hörcsögöt tartsak benne. Akkor voltam 8 éves, de hamar rájöttünk, hogy kicsi a hely, és vettünk nagyobb ketrecet, az akvárium pedig félre lett rakva. Most ahogy pakoltam, megtaláltam az akváriumot, és arra gondoltam, hogy ha már van valamire fel lehetne használni.

Ti mire használnátok fel, egy ilyen kicsi akváriumot? Vagy mit tudok vele kezdeni, ha már itt van? Nem ereszt, nincs semmi hibája, csak gyárilag túl kicsi. Egyáltalán lehet vele valamit kezdeni?


2020. dec. 17. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem miszáj egy akváriumbam halnak lennie. Tarts pl. csigát benne.
2020. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Halat nem akarok, mert tudom, hogy nekik kicsi. Viszont a csigának nem az? Nem igazán értek ehhez a témához, még utána kell járnom. Csak ötleteket szeretnék, hogy milyen vonalon induljak el.
2020. dec. 17. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: A csigák nem valami nagy mozgásigényűek :)
2020. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ragaszkodsz állatokhoz, floráriumot is csinálhatsz belőle
2020. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számolom 36L. Egy szép növényes-garnélás akváriumot lehetne belőle csinálni, csigákat is rakhatsz bele.
2020. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Olvasgatni ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Tehát ez 36 literes, igaz van pár hal aminek még határeset de ha nem akarsz halakat az sem baj. Igaz is ,hogy kezdő halas akvának én kb 60-80 litert szoktam ajánlani. Ez a 36-os tökéletes lenne garnélásnak/csigásnak (szárazföldi jószágokból is többnyire gerinctelenek jöhetnek szóba) vagy lehetne mini florárium/ vivárium/ paludárium stb. Igaz ,hogy ez nem sok de sokmindenre elég ha az ember jól csinálja.

2020. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Bocs a sok szóismétlésért, kicsit sok lett az “igaz” :/
2020. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30L-es van, red cherry garnélák, és helena csigák vannak benne.

Egy 24watos ebay-es ledes lámpa van fölötte, meg Aquael 500L/h akasztós szűrő. Minimális tápozással szépen nőnek a növények is.

2020. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megcsinálnám garnélásnak.

Nagyon szépeket lehet venni.

2020. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sok lehetőség rejlik egy ilyen kis akváriumban is. Az a lényeg, hogy te mit szeretnél, inkább állatokat, vagy növényeket, szárazföldi, vagy vízi élettérrel? Esetleg kombinálva. Szűkítened kellene kellene kicsit az érdeklődési területedre mert akkor arra irányulnának a válaszok is. Amúgy mindenki ötlete megvalósítható, akár halakat is választhatsz ha érzel magadban ambíciót az ilyen irányú önképzésre.
2020. dec. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!