Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kergeti az anci a többi...

Miért kergeti az anci a többi halamat?

Figyelt kérdés

Van két nőstény ancim, a nagyobbik folyamatosan kergeti a kisebbet, enni se hagyja. Néha a többi halat is megkergeti, főleg etetéskor. Lehet, hogy meg kéne válnom tőle?

Egy 112 literes akváriumban vannak, rajtuk kívül 20db neonhal van még, meg pár amano. Homok talaj van, gyökerekkel és bújókkal. Általában fagyasztottat, vagy tablettás kaját kapnak, de szeretik a garnéla eledelt is, néha az ancik kapnak zöldséget.



2020. dec. 24. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ancik általában területvédők, valószínű, hogy nem szereti ha a halaid a területére úsznak.
2020. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semmi kárt nem tud tenni a fürge neonokban és valószínűleg a társától is csak a kaját és a területét védi. Az nem lehet, hogy egy fiatal hím a nagyobbik csak még nem nőtt "agancsa"? Esetleg alakíts ki még egy-két bújót az akvárium egymástól távolabb eső részein és mindkettőnél egyszerre etess, lehetőleg közvetlen lámpaoltás előtt ( éjszaka aktívabbak). A kaját és a területet gorombán védik de nem vadásznak élő halra dög és korhadékevők, akváriumban mindenevőként kell etetni. Nem kell megválni tőle ki fogják bírni különösebb stressz nélkül a zsémbeskedését elég nagy ez az akvárium és nincs túltelepítve. Legyen dús növényzet, úszó lebegő növények is és a bújókra, gyökerekre telepíts pl jávai mohát és páfrányt. Egy kis tőzegkivonat is mehetne a vízhez vagy-és pár db ( fél maréknyi)jégertoboz a talajra. Szép akvárium lehet.
2020. dec. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából haverom hozta a két ancit, ő mondta, hogy nőstények. De az egyik világos sárga, ő kisebb, kb. 6-7cm , a nagyobb 8cm, talán 4honaposak lehetnek. Érdekes, hogy az meg nem zavarja, ha a garnéla szinte belemászik a szájába.
2020. dec. 25. 09:46
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Régebben az én amanoimat is levegőnek nézték a halak, volt amelyiknek simán felmászott a hátára amikor kajáért tülekedtek. Én nagyon kedveltem ezeket a garnélákat és persze az ancikat is olyannyira, hogy a jelenegi afrikai sügéres biotóp jellegű akváriumban is helyet szorítottam neki. Szinte minden 80-liter fölötti akváriumomban volt legalább egy, a kisebbekben pedig növendékek.
2020. dec. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!