Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1000 literes IBC tartályban...

1000 literes IBC tartályban tartanátok halakat?

Figyelt kérdés

Nyilván nem esztétikai szerepe lenne.

Szeretnék egyfajta halat tenyészteni és a hozzá való akvárium üvegből elég húzós lenne és be ugrott ez a lehetőség.

Ti meg próbálnátok egy ilyen műanyag tartályban?



2020. dec. 26. 02:31
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

https://www.youtube.com/watch?v=WYFM7J_TpTU


én ilyesmivel probálkoznák

2020. dec. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én biztosan nem, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet. Kérdés, hogy milyen halakra gondoltál, milyen célból és mekkora mennyiségben?
2020. dec. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A tartás és a tenyésztés két különböző dolog, technológia. Nézz körül, hogy a nagyobb tenyészfarmok mit használnak, az éveken/évtizedeken belül kialakult technológiáknál nem véletlen az adott műszaki berendezések használata. Ha csak felülről lehet látni a halakat, akkor pl. bizonyos halbetegségeket alig vagy csak későn lehet felfedezni.
2020. dec. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszban látott videó nagyon hasznos volt de valahogy úgy kellene megoldanom hogy zárható legyen a teteje hogy jobban tartsa a meleget, persze az oldalát is be vonnám valamilyen hőszigetelő anyaggal mert nem fűtött helységben tudnám tárolni.


Nem árulom el konkrétan milyen díszhal lenne mert aki ért a halakhoz az rögtön rá vágja, hogy az nagyon nehéz vagy épp lehetetlen🙂.

Bruttó 1000 literben 50-60 hal lenne. Hogy milyen célból? Hát mert lehet hülye vagyok és szeretem kihívást.


A tenyész állatokat is tartják, és meg néztem a legtöbb nagy hal tenyészetben “tavakban” tartják a halakat. Persze ott is csak fentről látják őket🙂.

Nem vagyok kezdő akvarista, ismerem a technikai feltételeket. Eddig csak üveg akváriumban tartottam halakat de felmerült bennem ez az olcsóbb lehetőség.

Köszönöm mindenkinek

2020. dec. 26. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
a konkrét faj nélkül nemsok mindent lehet hozzá szolni. A videoban lévő rendszer biztos müködik igénytelenebb fajokkal.
2020. dec. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ez a vízmennyiség sok hal számára megfelelő lehet viszont nagy korlátot jelent az előnytelen alakja mind takarítás, mind a kellő úszótér szempontjából. 1m nem nagy durranás néha még a kisebb halaknak is kevés. Kellő technológiával a talaj takarítása és a víz szűrése megoldható, a fűtése szigetelése is de az úszóteret nem tudod megváltoztatni, vagyis ehhez az adott mérethez kell halat választani. A halknak mindegy, hogy miben vannak ha az igényeik teljesülnek ezek teljesítése viszont a te dolgod, az, hogy ez egy adott helyzetben nehéz, vagy könnyű gyakorlatilag nem számít, meg kell oldani és kész, ha nem megy akkor le kell mondani a tervről, vagy segítséget kell kérni hozzáértő szakembertől. A hal ismerete nélkül csak a te józan belátásodra hagyatkozhatok, olvasd el a tartani kívánt halak igényeit, különösen az úszótér vonatkozásában max 1,2m rell számolj és aszerint dönts. Az 50-60 db halnak ez a hely lehet ideális és élhetetlenül szűk is főleg a méretűk dönt, de a mozgásigényük és természetük a mérvadó. Írd meg privátban milyen halat akarsz és megígérem, hogy nem teszem közzé, azt viszont nem ígérhetem, hogy nem próbállak meg lebeszélni róla v, hogy más alkalmasabb méretű tárolóedény beszerzését tanácsoljam.
2020. dec. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Most látom csak, hogy célként a kihívást jelölted meg. Csinálj biotóp akváriumot, ne biotóp jellegűt mint az enyém hanem biotópot. Na az kihívás. Tartályban jól nevelni halat max nehéz de kihívásnak azért nem tartanám.
2020. dec. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Tökéletesen alkalmatlan az IBC tartály halak tartására - bármilyen célból.


Azon a pici nyíláson keresztül nem fogsz tudni semmilyen gondozást végezni. Márpedig 50-60 halnál lesz teendő bőven.

2020. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tartok nyaranta IBC-ben halakat, le kell vági a tetejét, vagy épp ketté kell vágni, ha arra van igényed, hogy alacsonyabb legyen
2020. dec. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!