Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tiszta alga az akváriumom,...

Tiszta alga az akváriumom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megvan lassan 1,5 éve. És az utóbbi 2-3 hónapban kezdett algásodni. 70l Van benne 2 algaevő is. A növények 3/4-ede alga fedi. A dekoráció, az üveg, minden tiszta alga. Mivel szabaduljak meg tőlük? Lehet kap egy kis fényt, mert néha oda süt a nap, ha nem vagyok itthon, és a növényeknek kell a fény a szobába, így kivan húzva a függöny. ' hétig nem voltam itthon, és arra jöttem haza, hogy nagyon sok(jóval tönn mint előtte) van az aksiba. Azt mondj ismerősöm még több algaevő kell bele, de szerintem ez a kettő is elég.
2010. aug. 14. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki, és az algás növényeket tisztítsd le zsbkendővel a dekorációt meg valami erősebbel mondjuk körömkefével
2010. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele algátlanítót 100 valahány Ft...persze előtte takarítsd ki pl. ecettel. Nem éri mostanában több napfény? Tedd árnyékosabb helyre...
2010. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem figyeltem teljesen...látom írtál a napfényről. Elnézést..
2010. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekünk 90 l-es akwáriumunk wan és wan benne 3 w 4 tapadós(én így híwom) azaz algaewő + most hozott bele apa még ilyen csíkhalakat is wagymit.. az is az akit tisztítja, csak nem cuppan rá az üwegre :D:D nekünk nagyon szép tiszta az akwáriumunk. :D(L)

14/L

2010. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kzs ***** válasza:

Gyakori probléma ez az akvarisztika világában.

Mi hangzott el eddig? Algátlanító, napfény, algaevő halak... nem, a helyzet sajnos nem ilyen egyszerű.

Különben milyen algád van? Gondolom ecsetalga és zöldalga (igaz, nem írod)


Az algásodásnak több oka van:

1. Nem megfelelő fénycső

2. Jó éppen a fénycső, de a világítás mértéke nem

2. Sok a foszfát (PO4) a vízben

3. Kevés a növény ami elnyelné a foszfátot (bár ha nagyon magas a PO4 érték, akkor a növények sem segítenek különösebben)

4. Túl kemény és lúgos a víz (mint pl. a csapvíz)

-------

A foszfát (PO4) a növények fejlődéséhez kell és csak kis mennyiségben hasznos, nagy mennyiségben felgyülve viszont algásodást okoz. Fontos kérdés, hogy mennyi a vized foszfát értéke. Vagyis meg kéne mérned. Venned kell tehát foszfát-tesztet. Azt tudnod kell, hogy a csapvíz (legalábbis a debreceni /én ezt mértem/) azontúl, hogy tele van különböző vegyületekkel, kemény és lúgos is, a foszfáttartalma kétszerese az akvarisztikában használható értéknek. Ehhez még párosulni fog a világítás: vagyis szabad az út az algák felé...!)


Szóval: meg kell mérned a foszfátot (szerintem tuti hogy lesz 2mg/liter, ami algásodást csinál), és adagolnod kell a vízbe SERA Phosvec-et, vagy tenned a külső szűrődbe - már ha van külső sszűrőd - SERA Phosvec-granulatot.

Jobb azonban, ha a vízcserét csapvíz és ozmóvíz fele-fele arányában alkalmazod (esetleg az ozmóvíz ennél nagyobb arányában)

Gondolnod kell a világításra is: napi 8 óra elég belőle.

És ha nagyon régi a fénycsöved, nem ártana kicserélni.

-----------

Ja... algaevő halaktól pedig ne várj csodát. Sokkal inkább Neked kell megoldanod a vized értékét úgy, ahogy írtam.

2010. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó vagyok/

Annyival kiegészíteném, hogy a túlzott szellőztetés (vagyis a túlzott oxigénellátás) szintén okozhat algaproblémát.


Ezt NEM ÉN találom ki, ez a SERA kutatások igazolták.

2010. aug. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, ecset alga.
2010. aug. 14. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes amit mondott az utolsó válaszoló.


90 literes akváriumom van.

Nincs fénycsövem.

Az akváriumot reggel éri a napfény.

Műnövények vannak benne. Nem nyelnek el semmit.

Soha nem teszteltem még a vizet. Semmilyen anyagra.


Van az akváriumban 1 algaevő meg rengeteg guppi (amik eszik az algát is)


És nincsenek algaproblémáim.


Szerintem takarítsd ki az akváriumot alaposan, ecettel, ha megint algásodik, rakj bele algátlanítót.

2010. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vegyél bele takarító halat attól maj takarítanod sem kell de azért ha poshad a víz akkor igen_!!
2010. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kzs ***** válasza:

A "tegnap 14:21"-es válaszadónak írom:


OK. hogy Neked nincs algaproblémád. Nyilván jók a víz-értékeid, illetve egyéb körülmények is. De most NE MAGADBÓL indulj ki. Mellesleg én magam nagyon sokáig voltam alga nélkül, mígnem egyszercsak látványosan elszaporodtak. Innentől kezdve rengeteget kínlódtam ecsetalgákkal, míg végül sikerült megszasbadulnom tőlük.

De ez már a múlt...! :)


Szóval, a kérdező komoly problémát vetett fel, és az - szerintem legalábbis - kevés vígasz neki, hogy a Te 90 literes akváriumodban olyan fény és műnövények ellenére nincs ilyen gond... mondom, nekem sem volt sokáig.

Neki algagondjai vannak, amit meg kéne oldani!


Szóval - minthogy keserű tapasztalatból beszélek - mindenképp érdemes lenne megmérni a víz PO!-értékét, és aképp cselekedni. És ezt NEM AZÉRT írom, mert "hű de okos vagyok!", hanem mert kétségtelen, hogy az ecsetalga tartási hibából jelentkezik (pontonként gyűjtöttem össze azokat a tényezőket, amik számításba jöhetnek: lásd

fentebb /nem megfelelő fénycső, stb./)


Különben a SERA tanácsadó füzetben is ezt fogod olvasni...

2010. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!