Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az igazság új akvárium...

Mi az igazság új akvárium beüzemelés után?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy beüzemelt növényes 65literes akvárium,halak nélkül,kell e haleledelt szòrni és mennyit a vízbe,mert valaki azt mondja kell valaki azt hogy nem,ha igen milyet,és meddig?
2021. jan. 24. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 112 literesben 2 héten keresztül, 2-3 naponta dobtam egy kocka fagyasztottat. Két hét után belekerültek a talajlakó halak, azok már naponta kaptak enni (kivéve első nap).

Aztán a benne lévő 2 faj 1-2 hetes elcsúszással.

Nem volt elhullásom, és azóta is jól működik az akvárium.

Szóval, valamit muszáj beledobnod (halkaját), mert az egész procedúra lényege az, hogy a nitrifikáló baktériumok elszaporodjanak. Márpedig semmilyen élőlény nem fog életben maradni, pláne elszaporodni valamilyen tápanyagforrás nélkül...

2021. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A haleledelt gyártók azt mondják, hogy kell. Régen, (50-60 éve) semmit nem kellett beleszórni, várni kellett, míg a növények begyökeresednek,utána mehettek bele a halak.
2021. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És kell adagolni mellé baktériumkúltúrát,ha igen mennyi ideig?
2021. jan. 24. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, mindenhol jelen vannak ezek a baktériumok, csak az kell, hogy kellő számban elszaporodjanak. Ahhoz pedig tápanyag kell nekik.

Ha van baktériumkultúrád, ártani nem árt. Amikor én pl. vettem egy új külső szűrőt, adtak hozzá ajándékba egyet, no most megnéztem, az a neve, h. SERA filter biostarter. Én nem vettem volna, de ha már volt, adagoltam az utasítás szerint. De ettől függetlenül a 2 hét bejáratást nem hagytam ki, azt azért nem mertem volna.

Az a helyzet, hogy nekem ez a 3. próbálkozásom az akvarisztikával. Az első kettő egy-egy akváriumnyi flóra és fauna TELJES pusztulásával járt. Nem vagyok rá büszke. És azért volt, mert elhittem az olyan szövegeket, hogy áááá, nem kell az, hülyeség, csak pénzkidobás, parasztvakítás, jóvanazúgy...

Aztán, mikor vettem egy nagy levegőt, és elkezdtem TÉNYLEG úgy csinálni, ahogy a szakirodalomban van, odafigyelni mindenre, szűrés, világítás részleges vízcserék rendesen stb., azóta csodák-csodájára működik a dolog. Több akváriumban is. Azóta élvezem ezt a hobbit, és tényleg szépek az akvák, és tényleg betölti azt a célt, amit én akartam ettől az egésztől, hogy egy darab természet legyen, ahol a lakók is jól érzik magukat, és amit én is tényleg gyönyörködve tudok szemlélni.

Szóval megéri azt a kis plusz időt, meg plusz törődést, hogy aztán tényleg jó legyen, és azt kapd tőle, amit vársz, ne pedig egy kudarcélményt, ami mellesleg még egy csomó állat szenvedésével és halálával is jár.

2021. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,ezért próbálok mindekit meghalgatni,nem akarok halpusztulást,és próbálok mindent betartani
2021. jan. 24. 15:33
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én a 2 hét bejáratást kicsit karcsúnak érzem, persze óvatos s fokozatos haltelepítés mellett elég lehet. Én inkább 3-4 hetet szoktam ajánlani, amúgy sincs értelme sietni, ez nem olyan hobbi ahol rohanni lehet. Illetve a bacikultúra adagolása nem váltja ki a bejáratási időt, csak segíti azt.

Kaja kell a vízbe mert ahogy a többiek is mondták kell valami amin elszaporodnak a bacik. Nem kell sok, legfeljebb csipetnyi. A fokozatos telepítés 1-2 hetes csúsztatással meg azért kell ,hogy a bacik hozzaigazodjanak a többlet vízterheléshez (értsd x mennyiségű kaja x mennyiségű bacit eredményez, x+1 mennyiségű meg x+1 mennyiségű bacit de kell egy kis idő míg felszaporodnak).

2021. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. jan. 24. 18:06
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az árpaszalma, ill árpagranulátum a legjobb bacietető, pluszban még a kezdeti algásodástól is megvéd de bármilyen halkaja megteszi a silányak is, sőt egy darabka halhús is aprítva. A vízbe és a szűrőbe is érdemes tenni egy csipetnyit legyen az száraz táp, v nyers, gyakorlatilag mindegy. Hogy mennyit: kb egy kocka fagyasztottat, csipetnyi vagyis a két új között maradó száraztáp. Az árpaszalmából több kell, abból mehet egy maréknyi a külső szűrőbe v hálóban is belehet lógatni az áramlás útjába. Én csak indításkor szoktam egy alkalommal kaját szórni az új akváriumba és egy keveset a szűrőbe. A bejáratási idő nálam a növényzet állapotától függ nem szívesen mondanék látatlanban időt. Ha minden növény növekedésnek indult és új leveleket is hoz akkor több lépcsőben elindulhat a betelepítés.
2021. jan. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!