Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalak meghalnak a...

Az aranyhalak meghalnak a klóros csapvízben?

Figyelt kérdés
Nálunk itthon a csapvíz klóros. A biztonság kedvéért elmentem hozzak friss csapvizet. A növényeimet is az itthonival öntözöm, semmi bajuk nincs de nem vagyok biztos abban hogy a halaknak ez jó, kezdő vagyok.

2021. jan. 25. 11:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
18 éves leszek márciusban, de a szüleim nagyon szigorúak. Ma utána néztem és találtam egy 100 literes használt akváriumot lámpával. hétvégén megyek érte, hamarabb már nem tudok... kezdő vagyok, az ottani eladó meg azt mondta hogy ez a kis akvárium megfelel. én meg miután utánanéztem pontosan mik szükségesek úgy gondoltam ráér márciusban is, ha ilyen picik még. majd ha lesz több pénzem és találok egy jó 200 litereset, akkor veszek.
2021. jan. 25. 18:24
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Addig oké, hogy akváriumot veszel, de kell hozzá szűrő is. Mivel aranyhalakról van szó, ezért külső kéne, bár amíg kicsik egy nagy szivacsal ellátott powerhead is megteszi. 100 liter egyébként kevés lesz hosszú távon, 150 már ilyen tömzsibb változatoknak éppen elmegy, de ha nagyobb az nyilván jobb. Aljzatnak homok, meg érdemes pár kemény levelű növényt is ültetni.


Amíg a 4 literes csodában vannak, addig 0 etetés, napi 50-75% vízcsere + seachem prime(klórt megköti és kb. 24 órán át az ammóniát is) és így talán kihúzzák a hét végéig. Egyébként ha egy nagyobb nem vegyszeres vödörbe átrakod őket, már akkor is jobb a helyzet, ugyanez a napi feladat.


Ha a nagyobb akváriumba átkerülnek, akkor minimális etetés 3 naponta, baktériumkultúra/szűrőkosz/beállt szűrőanyag alkalmazása,napi 15% vízcsere kb 3 hétig. Utána mehet a napi etetés jó minőségű száraz aranyhaltáppal, fagyasztott akármilyen gerinctelennel, forrázott zöldségekkel, meg heti 30% vízcsere.

2021. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
igen, szűrőt is terveztem hozzá venni, meg növényeket. leírtam, hogy amikor lesz több pénzem és találok jó áron egy olyat ami megfelelő lesz, akkor lecserélem, addig is megteszi ez.
2021. jan. 25. 19:23
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar itt senki bántani téged, de azt meg kellene értened, hogy jelenleg a halaidat kínzod. Attól hogy jobbra-balra úszkálnak az nem jelenti azt, hogy jól is érzik magukat.

Itt mindenki abba akar segíteni, illetve megértetni veled, hogy jelenleg nem vagy érett erre. A halaknak vagy sürgősen új hely, vagy új technika. De mivel pénz kérdése az egész, és az később lesz, így oda kell adni valakinek vagy visszavinni.


Nem szégyen újból kezdeni valamit, és megváltoztatni egy döntést! Sőt, ha ezzel a halaknak kedvezel akkor érettségre vall! És alázatra!


Na de, előttem már írtak mindent.

A sorrendet értsd meg.

Nem egymás után megvenni a dolgokat, meg majd nagyobbra.

Egyszerre kell: akva, szűrő, lámpa, talaj, fűtő/hűtő ( hűtés nyárra az ráér), növény, növénytáp különben kipusztulnak mind. (ez sem olcsó), víztesztek.

Na ezek mind egyszerre kellenek, nem majd sorba.

2021. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!