Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Él ilyenkor valami reklamáció?

Él ilyenkor valami reklamáció?

Figyelt kérdés

Ma vettem 6-os csapat razbórát, egy elhullott nemsokkal a fél órás szoktatás és telepítés után kb 15 perc múlva. Pipált szegénykém.

Jó, nem szakadok bele, pár 100 ft volt, csak így nincs meg a minimum létszám :( Szemre egészséges volt, alighanem a szállítás viselte meg. Pótolnám, ha lehet. Blokk megvan. Hány napig lehet reklamálni?



2021. febr. 4. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, él a reklamáció.
Nem, nem él.
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szépen visszamész és veszel még egyet.
2021. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
78%

Ha a szállítás viselte meg akkor pláne nincs ahogy reklamálj. Mire reklamálnál? Kifizetted s akkor még semmi baja nem volt, még csak azt sem lehet mondani ,hogy átvertek s direkt beteg halat adtak oda. Arról ők nem tehetnek ,hogy ki hogyan s meddig szállítja. Sajnos az élőlényekkel való foglalkozás kellemetlen velejárója ,hogy néha nem viselik jól a szállítást.

Esetleg tudsz szólni s ha olyanok akkor ingyen vagy kedvezményesebb áron adhatnak újat. Velem egyszer olyan történt ,hogy véletlenül jóideje lejárt tápot adtak. Én se s ők sem ellenőrizték időben, meg is szívta pár halam. Kárpótlásúl ingyen adtak egy (asszem csak egy) új halat. Ez egyébként sokévvel ezelőtt egy kisebb boltban történt, azóta sokszor lecsekkolom a dátumot bár eddig még nem fordult elő újra.

2021. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, sejtettem.

Közben még egy feladta a harcot.

Majd veszek újakat egy másik boltból.

Amúgy lehet már betegek voltak ott is, nem tudtam én kiválogatni őket, a hölgy merte ki, én oda se fértem az akváriumhoz. Lehet már ott is pipaltak, de ott egye a fene. Csak bosszantó.

A szállítás is kb 15 perc volt, nem órákig lötyköltem őket, autóval voltam.

2021. febr. 4. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha 1 pipált, abból gyanítható volt, hogy a többiek se érezhetik magukat jól, csak -értelem szerűen- a leggyengébbeken mutatkoznak először tünetek. De ez nem jelenti azt, hogy a többinek jó lenne.

Azóta még egy elpusztult, biztos, hogy nem nálad van a hiba?

Mert ha mondjuk a boltban azóta is ott van a többi, és semmi bajuk, akkor ez kérdéses!

2021. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Élő állatra nincs garancia.

Azt sem tudja egyik fél sem bizonyítani, hogy mitől pusztult el az a hal. Sőt, még azt sem, hogy elpusztult, mert senki nem viszi vissza a tetemet.

Érdemes visszamenni és jelezni, mert ha náluk is volt elhullás, akkor abból az állományból nem fognak eladani (jobb helyen).

Ha rendszeres vevő vagy bármilyen kisboltban, akkor kiemelten fognak kezelni. Ez halas boltban azt jelenti, hogy ilyen esetben kapsz egy másik halat, bringás boltban 5 perccel zárás előtt is megjavítják a gépedet. A lényeg, hogy kultúráltan kell kommunikálni.


Azt ne várd, hogy kezedbe adják a hálót! Egy otthoni akváriumból gyakorlatilag sosem kell kifogni a halakat. Egy boltban pedig naponta 100-at kifognak. Végtelenszer rutinosabb ebben egy boltos. Te csak kergetnéd és fárasztanád a halakat.

2021. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz az akvádról írni pár adatot egyébként? ph, gh, kh, hőfok, milyen halak vannak még ha vannak stb. Csak úgy érdekelne. Vannak elő növények? talaj, világítás, szűrés? Díszek esetleg?


Nem nálad szeretném a problémát keresni, de minden lehetőségget meg kell nézni.

2021. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!