Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Botia vagy csigaevő csiga?

Botia vagy csigaevő csiga?

Figyelt kérdés
70 literes akváriumomban eszaporodtak a csigák. Van mellettük rengeteg guppi, molly ivadék, red cherry garnélák és 10-15 féle növény. Kérdésem az lenne, hogy ekkora helyre mehet-e 2 botia, az ivadékokat és a garnélákat bántja-e? Esetleg a növényeket? Vagy legyen inkább csigaevő csiga? Ő mennyire hatásos?
2010. aug. 17. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem akarod az összeset eltüntetni, ezért szerintem egyszerűbb, ha magad szeded ki őket. Én eddig is úgy csináltam. Amit kiszedsz az pedig mehet a legközelebbi tóba/patakba.
2010. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én a 45 literes akváriumomba beszereztem 2 db csigaevő csigát kb. 2 hónapja és azóta nem is szedegetem a barnacsigákat az akváriumból. A két "kannibál" szépen kordában tartja a barna csigák létszámát. Barna csiga továbbra is akad az akváriumban, de már csak kevés. Ezt megelőzően minden takarításkor (=mulmozás + részleges vízcsere minden héten)kiszedegettem az összes barna csigát, amelyiket láttam. A csigaevők betelepítése óta erre nincsen szükség. Szóval. nálam beváltak és különben is, szerintem szépek: kúpos a házuk és barna-drapp csíkosak. A Te nagyobb akváriumodba talán több "kannibál" (3-4) is jól el lenne.

Botiám nem volt, mert az nagyobb akváriumot igényel.

2010. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis nem akarom mindet eltüntetni, pár maradhat, de nem akarok az akváriumba nyúlkálni, stresszelni a halakat és a garnélákat. Plusz most rengeteg pici csiga van, amíg megnőnek addig is csak szennyezik a vizet, amit nem szeretnék. A csigaevő csigák nem szaporodnak el egyébként?
2010. aug. 17. 17:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg azért sem nagyon tudom őket szedegetni, mert a jávai mohák meg a gyökerek tele vannak velük meg a garnélákkal, azt sem akarom háborgatni. Intézzék el ők, egymás közt:)
2010. aug. 17. 17:03
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Több okból is a csiga lenne jobb nálad. A botiák csapathalak, nagy akvárium kell nekik, megennék az ivadékot, lehet, hogy a garnélákat is.Ha nem bántanának senkit, a jelenlétük is zavaró lenne egy 70 literes akváriumban és ők sem éreznék jól magukat.Ha mégis a botiákat választod, keresd a foltosakat, azok kb 10cm nagyságúak.Ha csak a csigák miatt kell, azoktól más úton is megszabadulhatsz.Pl csigacsapda, 10liter vízbe 1 evőkanál jódmentes natúr konyhasó ( ez még nem öli meg őket, csak fékezi a szaporodást ) A mollyk és a garnélák is szeretik az enyhén sós vizet és egy kicsit a bacikat is visszafogja.A jávai moha szintén jól tűri a brakkvizet.
2010. aug. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is így gondoltam. Sózni amúgy is szoktam de nem zavarja a csigákat.
2010. aug. 29. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!