Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigaevő csiga csak a nála...

A csigaevő csiga csak a nála kisebbeket eszi, vagy az alma- és zebracsigát is?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Megeszik mindent. Aljas kis vadász :)
2011. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most vettem néhányat, mert bizsereg a talaj a tornyos csigáktól, de még meg sem mozdultak, nem valami sebesek :D :D :D azért a nem elpusztítani kívánt csigákat átraktam a másikba, köszi :D
2011. jan. 6. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Csodára ne várj, nem fogják holnapra kipusztítani őket. Naponta egyet-egyet megesznek, de ennyi. Ráadásul elég koszosan dolgoznak, hiszen csak a belsőségeket szívják ki a csigából, a maradékott otthagyják. Cserélj rendszeresen vizet!
2011. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

undi egy állat akkor :D hetente cserélek olyan 15-20%-ot.

szívesen vennék botiákat, de attól tartok, kicsi lenne a hely, pedig hatékonyabbak.

2011. jan. 6. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen. Egyébként nálam is rengeteg van, én salátalevéllel szoktam kivenni rengeteget, éjszaka betámadják, reggel már vödörben is vannak. Ez a legtisztább.
2011. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utána csak úgy kidobod őket?
2011. jan. 6. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogy. Eddig elajándékoztam, mindíg kaptam értük némi növényt, halkaját, csokit. Most beüzemeltem egy új akváriumot, abba is telepítettem. Néha teknősnek is adok, de a halat jobban szereti. Aztán halkajának is jók lennének, csak nincs gusztusom bedarálni őket, meg sajnálnám is. Ne dobd ki őket, feleslegesen megölni nem korrekt megoldás.
2011. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na pont ezért kérdeztem, nem tudnám csak úgy kidobni őket, elvégre ők is élőlények. köszi a tippeket :) azt hiszem, megpróbálom elajándékozni őket. a salátaleveles módszer hogy működik pontosan? berakok egyet és éjjel rámásznak, aztán felmarkolom őket? hallottam valami hasonlót egy darab nyers hússal is, azt próbáltad?
2011. jan. 6. 20:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, nyers húst nem, félteném a vízminőséget. Én a garnélák és ancik miatt leforrázok néha salátát, répát, uborkát, ilyesmit, a csigák is imádják. Mondjuk nálam a postakürt és hólyagcsigák rohamozzák meg jobban, de maláj is akad rajta bőven. Saláta a legjobb, mert nagy. Azzal együtt szoktam kiemelni őket, nem engedik el ha óvatosan csinálod. De egyébként a csigaevő sem volt hülyeség, pont a lassúsága az előnye, szép lassan tesz rendet és nem terheli le túlságosan a vizet.
2011. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen a tanácsot, megfogadom :)
2011. jan. 6. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!