Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudom ellenőrizni és...

Mivel tudom ellenőrizni és szabályozni az akvárium vizének kénhatását és keménységét?

Figyelt kérdés
Eszközök, vegyszerek érdekelnének vagy egyszerűen csak jó tanácsok. Magasabb fokon szeretném művelni az akvarisztikát.
2010. aug. 17. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt sokféle tesztet lehet kapni. [link]
2010. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Érdemes körülnézni itt és hasonló oldalakon. [link]
2010. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban, tesztet is lehet venni szinte mindenhol a méréshez, szabályozáshoz pedig van vegyszer, ez a ph + és ph -, soha nem használtam még egyiket sem, de úgy tudom nem olcsók.
2010. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és mészkövet is szoktak használni ott, ahol lúgosabb víz kell.
2010. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kzs ***** válasza:

Na figyusz!

Mielőtt bármit is teszel, szükséged lesz egy külön akváriumra, amit nem rendezel be, és amiben az adott vízértéket beállítod. Társas akváriumban ezt sohasem szabad megtenni!

Szükség lesz levegőztetőre is (úgy értem, hogy az üres akváriumban), hogy keringesse a vizet, és a pumpált oxigén révén a különféle egysejtűeket, mikrobákat elpusztítsa. Ez is fontos!


Na akkor lássuk:

1. Kémhatás (PH-érték) csökkentése: SERA pH-minussal lehetséges, de az nagyon drága. Létezik egy sokkal olcsóbb megoldás: A csersavpor. Azt tudnod kell, hogy a csersavport iszonyú nehéz beszerezni (gyógyszertárban, esetleg gazdaboltban nagy szerencsével kapható), és - mivel óriási koncentrátumú, ezért egyszerre csak nagyon kevés kell belőle. Értsd úgy, hogy 80 liternyi víz pH csökkentéséhez, a SERA FE-teszthez használatos kis mércének a fele kell.

2. Kémhatás (pH-érték) növelése: SERA PH-plusszal, de ez nagyon drága. SOkkal olcsóbb, és ugyanolyan jó a gyógyszertári szódabikarbóna: ezt is úgy kell adagolni, mint a csersavport (lásd: fentebb írtam).


Fontos: a PH-érték nem áll be azonnal, több napot kell várni (állandó porlasztás mellett). Én speciál 1 hetet várok.

-----------

3. Vízlágyítás: forralással, illetve Ozmóvíz használatával.

Ozmóvízről annyit, hogy 'tisztán' nem használjuk, valamilyen mértékben mindig elegyíteni kell csapvízzel. A legtöbb díszhalnak megfelel a fele-fele arányú csapvíz/ozmóvíz keverék.

4. Víz keményítése: Ha az elkészített Ozmó/csapvíz keverék túl lágy lett, akkor egyszerű: teszel bele még több csapvizet! (persze ekkor ismét napokat kell várni, mire az új érték létrejön, és nem ingadozik). Másik lehetőség az, hogy mészkövet teszel a vízbe.


Léteznek különböző tesztek, ezeket célszerű megvenni. Persze nem kell mind, csak amivel konkrétan foglalkozol: GH/KH teszt, PH-teszt, FE-teszt.


Minden esetben KÜLÖN AKVÁRIUMBAN készítsd el a vizüket, a tartó akváriumba soha ne adagolj se csersavport, se szódabikarbónát, se semmit! Érted?

2010. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ebből így, semmi nem lesz.Úgy vélem, hogy a vízkémia sokkal összetettebb dolog annál, hogy minden alap nélkül nekiálljon valaki, a vízértékek megváltoztatásának.Szerintem kedves kérdező, akkor gyere vissza kérdezni, ha már elolvastad az alapokat és esetleg nem világos valami.Amíg nem vagy tisztában azzal, hogy mit miért csinálsz és mik a következményei, felesleges tesztet venni.Olvasni, tanulni, megfigyelni és kísérletezni egy üres medencében,úgy ahogy írták.Ezt másképp nem lehet csinálni, legalább is eredményesen nem.
2010. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 7ezerért vettem a Conrad-ban egy PH mérőt, aztán azzal méregettem itthon a vizet, de igazából tök hülyeség.


Annyi, hogy ha PH 8-nál többet akarsz, akkor tele kell rakni mészkővel az akváriumot.


Ha kevesebbet akarsz, és lágyabb víz kell, akkor meg tele kell rakni vasfával, az savasítja a vizet, és lágyítja is, vagy a vized negyedét desztillált vizzel töltsd fel, az is jó.



A benzinkútban kapható desztillált víz az PH 5 körül van,

a csapvíz az ph 8 körül van,

és e kettő keveréke PH 6-7 körül lesz, ami ideális a vizinövényeknek például :)

2010. aug. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!