Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Léteznek-e akváriumba tehető...

Léteznek-e akváriumba tehető "törpecápák"?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy igen, de az állatkereskedésben hangosan kinevetett az eladó, mikor elmondtam, hogy mit keresek. Azt mondta, ilyenről még sosem hallott. Másnap ismét ilyesmit olvastam, hogy vannak. Ha vannak, mekkorára nőnek meg? Mit esznek, és mennyibe kerül egy darab kb? Bocsi a sok kérdésért!
2008. dec. 3. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
persze, hogy vannak, csak a kereskedőd egy beszűkült látóterű szimpla édesvizis kis buzgó mócsing. Majd ha eljut odáig az agya, hogy vannak tengeri akváriumok is, és még bele is mélyed a tervezésükbe, kialakításukba, akkor talán rájön, hogy vannak pl bambuszcápák, amik kb 50centisre nőhetnek meg max. Igaz nem nagy állatok/nézőpont kérdése/ de ettől még néha úsznak nagyokat a természetben, szal az akváriumnak is jó hosszúnak kell lennie. Ha bármi kérdésed van a tengeri akváriumokkal kapcsolatban, akkor szívesen segítek.
2008. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Vannak, és meg fogsz lepődni, de léteznek édesvizi törpe cápák is. Azt nem tudom, hogy nálunk lehet-e kapni, de itt egy link, akár megmutathatod annak a kazánkovács állatkereskedőnek is, aki kinevetett.

[link]

2008. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az előző által belinkelt oldaról: "No relation to marine sharks". Nem akarom az előttem szólót megbántani, meg de ezek nem igazio cápák:) bár kétség kívül hajaznak rájuk:D

Az előbb eéfelejtettem válaszolni az áras kérdésedre. Mint minden tengeri hal 15-20E. Ez függ a mérettől is. De sztem egy olyan 20as körül kaphatsz egyet. Ez most sokkolónak tűnhet az édesvizihez képest, de azt is kalkuláld bele, hogy egy rendes tengeri aksi felállítása 300000(háromszázezer) alatt nem jön ki. Innen nézve már más megvilágításba kerül 1 hal ára.

2008. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Természetesen gondoltam, hogy drágább egy ilyen akvárium és a cápi is :) Ezt a lapot lementem szépen és beviszem annak a hülyének xD Azt mondjuk mondta hogy piranja van, ha kell, vagyis ha rendelek, akkor lesz, de engem inkább a cápák vonzanak, a piranjáktól nagyon parázom, noha tudom, hogy nem mind kajál husikát... Amúgy két-három cápi elég lenne, vagy nagyobb csoport kellene?
2008. dec. 4. 01:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3 elég. de legalább egy 200x50x50-esben gondolkozz. Nem tudom mennyire vagy tisztában a tengeri akváriumokkal, de jól gondold át a megvalósítást, mert utána sok sok potyára kidobott pénzbe fog kerülni. Én 1 évig tanultam a mikéntjét, és utána fogtam bele. Nem bántam meg! :) És ne mindig higgy a kereskedőknek. Tudom ajánlani a www.korallszirtes-akvarium.hu weboldalt. Nem kifejezetten cápás fórum, de az egyetlen tengeris fórum Magyarországon. Nagyon sok segítőkész emberrel ismerkedhetsz meg, de mielőtt kérdezel valamit, légyszíves ne sajnáld az időt a fórum (TELJES!!) átolvasására, hogy az alapokkal képben legyél.
2008. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Első válaszolónak halkan jegyezném meg, hogy a bambuszcápa nem 50 cm-re nő, hanem jóval nagyobbra.

Ebből kifolyólag egy 200*50*50 teknő csak egy fiatal példánynak megfelelő.

2009. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Viszont azt hallottam hogy kisebb akváriumban nem nőnek olyan nagyra(nem az első válaszoló vagyok)
2017. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!