Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlanátok egy...

Milyen halat ajánlanátok egy 80 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Társas akváriumot szeretnék belőle csinálni.
2021. febr. 24. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Neonhalbol talan egy 15-18 is bele mehet, az rajhal. Ugye a 80l nem 80l, lejön kavics, dekoráció és a fent egy kis sáv
2021. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ívy1 válasza:
14%
Nekem a 60L-be van 2db xhifo,2 csigaevő,1 algaevő,1 vitorlás. Sokat nem szabad ilyen kicsibe mert nem lesz életterük!
2021. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

80 literbe, ha több fájt szeretnél együtt tartani, és kényelmesen, akkor a nano halakat ajánlanám. Annyi, hogy ezek a halak a lágyabb vizet kedvelik, ha jól tudom. Talán a dániók nem annyira igényesek a vizkeménysegre. Mielőtt bármit is tennél, jó ha tudod hogy milyen kemény a vized. Egy párszáz forintos Neptun cseppteszt pont megfelel a célnak.

A keményebb vízbe ekkora akvába hím guppikat tennék, társnak corykat, garnikat.

De ez én vagyok.

2021. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél látni, de természetesen a halak igényei legyenek mindenek előtt. S olyat ne csinálj mint a 4-es (idézve: “Nekem a 60L-be van 2db xhifo,2 csigaevő,1 algaevő,1 vitorlás”) mert azok közül kb egyik sem való 60 literbe...

80 liter elég kb 2 max 3, legfeljebb 4-5 centis rajhalnak, mármint olyanra gondolok ,hogy mondjuk 6 corydoras és 8-10-12 neonhal. Vagy egy apistogramma vagy ramirezi pár (ők is igénylik a lágy vizet) alulra s felülre valami vízközt-felszínen úszó fajt, ilyesmikre gondolok. Vagy dániók, márnák vagy razbórák vízközt s felülre ,míg szintén corydoras-ok vagy csíkok (csokicsík, párduccsík stb, de nem “botia”) alulra. Jobb kevesebb fajból többet mint fordítva.

Ezeket ajánlom, biztos találsz neked tetsző párosítást:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha olyanra vágyat ami itthon is megtalálható, a napnál gyönyörű, szívós, mindenevő. Bátran pár kissebb darabot
2021. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

#5


[link]

Ha erre gondolsz, akkor ez nagyon nem 80 literes társasba való.

2021. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy pár guppi esetleg? PL.vannak kisebb növésűek is, amik ha jó a víz minősége vígan eléldegélnek az akváriumba. Csk arra figyelj hogy ha szeretnél hímet és nőstény is, akkor ne vidd túlzásba a halakat, mert 1 him guppi mellé minimum 2 nőstény kell!! Vagy esetleg ha nem guppi akkor 6-10 neonhal is bőségesen elfér. Sok szerencsét!!:)
2021. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!