Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bacopa, miért nem marad meg...

Bacopa, miért nem marad meg az alsó levelei?

Figyelt kérdés
A teteje szépen nő de az alja kopaszodik felfele,ez mire utal,a világításom 2×15w/60liter napfényes, 900lumen, 6500k,tápozás easy life profitó napi adagra lebontva,és aqvaplant gyökértabletta havonta
2021. márc. 13. 08:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ok köszi,próbálom megmenteni
2021. márc. 13. 22:24
 12/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Várni kell egy kicsit, hiszen most kezdted csak adagolni a gyökértápot, mármint ha te írtad ki a Carbós kérdést is. Elég kell legyen a gyökértáp és a profitó csak idő kell amíg látszik is az eredmény. Ha elkezded tolni a neptunt bár én gyökértáp, halak és halkaja mellett nem hinném, hogy szükséges az sem hoz máról holnapra változást. Egyszerre egy lépést tegyél és várj türelemmel, ha nincs javulás akkor lépj újra de annak, hogy heti szinten össze vissza tápozol nem sok értelme van. Türelem, jó lesz az.:D
2021. márc. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nyírd vissza had bokrosodjon és a hajtásvégeket hajtasd újra.
2021. márc. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Visszanyírtam a bacopát és leültettem,ami szépen meg is maradt csak ugyanúgy az alja felkopaszodik igaz nem nagy mértékben,elkezd sárgúlni a levélszél, utánna leszárad bebarnul ennek ellenére viszont aránylag szépen nő és elkezdett új hajtásokat hozni alul a régi növényeken,az indiai vizicsillag amit egy hete vettem,még itt ajánlották hogy vegyek valamilyen gyorsan nővö növényt algák ellen,de az is elkezdte dobálni az alsó leveleket,elkezd sárgulni,áttetsző a levél,és barna lyukas a levél és nem nőtt egy centit sem,de ezt elnézem hogy most vettem talán,ja és megjelent az ecsetalga a reed moor fán, igaz csak minimálisan de gondolom a növények miatt hogy nem nagyon fejlődnek,adagolás, profitó 0,4ml naponta,és neptun 1ml naponta,mértem a boltban nitrát szintet vizcsere előtt(10) az rendben van,nitrit (0) de foszfátot nem tudtam mérni,lehet ez lessz a probléma hogy kevés van, a criptóknak semmi bajuk,egyenlőre!!
2021. márc. 21. 10:15
 15/22 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem leírni hogy carbo is megyen napi szinten 0,5ml
2021. márc. 21. 10:27
 16/22 Skid05 ***** válasza:
Sanszos, hogy kevés a foszfát/kálium ha nincs fejlődés, a nitrát ha cseppteszttel mérték akkor oké, próbáld a neptunt megemelni 1.5-2 ml-re a többin nem változtatva, ha ez sem hoz előrelépést 2-3 hét alatt akkor vmi komolyabb (=töményebb) makrotáp kell majd, ami árban is megéri. A neptunnak van 1-2 jól sikerült diszkont terméke, viszont a növénytáp és a haltáp nem az ő asztaluk.
2021. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A neptunba elvileg van foszfát és kálium?profitót ne emeljem? abban biztos van kálium,mondjuk ha feltolnám 0,5re mint a carbot,és mellé 1,5neptunt
2021. márc. 21. 11:59
 18/22 A kérdező kommentje:
Az befolyásol valamin a tápozás adagján hogy mennyi növényzet van az akváriumba,mert azért van benne, 10tő,csokor cryptók vegyesen,1 bacopa,4 vallisneria,1indiai vizicsillag
2021. márc. 21. 12:07
 19/22 A kérdező kommentje:
Bocsi véletlen félrenyomtam,teljesen hasznos volt amit írtál!!!
2021. márc. 21. 12:20
 20/22 Skid05 ***** válasza:
100%

A profitoban sok vas, vagy mondjuk úgy több benn a vas, mint amit a benne lévő kálium indokolna. A lényeg az lenne, hogy 1 dolgon változtass egyszerre, különben bele fogsz keveredni a tápozásba. Szerintem a profito így is ad elég mikroelemet, a fény oké, ergo ha nincs fejlődés akkor vmely makroelemre kell gyanakodni.

A neptun elvileg komplex makrotáp, felhasználói szerint meglehetősen híg, pontos összetétele nem ismert, utóbbi 2 ok miatt váltják le a népek záros határidőn belül.

A növénytömeg persze befolyásol, a tápozás hosszú távon nem megy változtatás nélkül, figyelve a növényi reakciókat lehet és kell is növelni a tápanyagokon.

2021. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!