Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam pár napja...

Az aranyhalam pár napja ferdén-az oldalán- tud csak úszni és úgy vettem észre, hogy az akvárium aljára is csak nehezen tud lejutni. Hogyan tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A megoldást sajnos nem tudom, de hasonló tünetei voltak az enyémnek is, és mivel tájékozatlan voltam, a megoldás sem volt megfelelő, vagy későn érkezett, így aztán néhány nap múlva már az örök halászmezőkön járt szegénykém... RIP Samu :-(
2008. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia, nekem is volt ilyen gondom, megkérdeztem az állatos srácot, akitől vettem.

Azt mondta, hogy kicsit koplaltassam, mert elképzelhető, hogy túl ette magát, szerintem most ne adj neki enni, max. holnap este.

De nem biztos, hogy ez segít, azért remélem, hogy minden okés lesz.

2008. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
hááát, ez elég rossz jel. Azok a halaim akik ilyen tünetektől szenvedtek nem nagyon élték túl. Amit megtehetsz: vedd ki a többi hal közül egy teljesen tiszta, új vízbe helyezd át. Itt lesz neki nyugalma...és még annyit megtehetsz, hogy vannak fertőtlenítő tabletták, direkt akváriumba, arányos mennyiségben a víhez adva oszlad el és csak utána tedd bele a halat. HA lehet oxigén dús víz legyen!
2008. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
igen,sajnos az én halaim nem élték túl,de tiszta vízbe kell tenni,úgy még elél egy darabig!
2008. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:
100%

Ez sajna ÚSZÓHÓLYAG-GYULLADÁS.


A betegség kóroka nem tisztázott, de újabban a hasvízkórra vezetik vissza. Helyesnek látszik ez a feltevés, mert az újabban izolált vírusok rokonságban állnak a hasvízkórt okozó vírussal.

Vírus eredetű fertőzés lévén a betegség szétterjedhet az akváriumban.


Mindezek összefüggésében kezeld az állományt "SERA Baktopur direct"-tel (vigyázz! A "sima" baktopur nem jó. Csak a "direkt").


FONTOS: A kezelés ideje alatt - mivel erős antibakteriális szerről van szó - feltétlenül vedd ki a szűrőt az akváriumból, és üzemeltesd a kezelés ideje alatt pl. egy vödör vízben. Mert ha nem így teszel, a szűrőben lévő, káros anyagokat közömbösítő hasznos baktériumok elpusztulnak.

2008. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2008. dec. 5. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!