Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetseges, hogy egy harcos...

Lehetseges, hogy egy harcos lanykam valami olyan anyagot bocsat ki magabol amit mas harcosok nem birnak?

Figyelt kérdés
Igen. Tudom mit gondolsz, gondolnak es en is ezt gondolom nem orultem meg meg meg sosem hallottam ilyenrol de mar nem tudom hova tenni azt ami tortenik. 60 literes akvarium van elvalasztva 2 fele egy lyukacsos ilyen homalyos plexivel. Az egyik feleben van ez a halacska akirol szo van. Na mar most ugyanabba az akvariuma a plexi masik oldalara beleraktam "melle" egy piros betta lanykat aki rejtejes modon egyik naprol a masikra elpusztult. Azonnali vizcsere, szurotisztitas, a viz lekezelese bakteriumok, gombak ellen hatha. Masik ettol teljesen fuggetlen akvariumokban volt meg 2 lanyka bettam es egy fiu. Lenyeg a lenyeg, ugyanez a tortenet megismetlodott a fiu es egy lany bettamnal is es nem ertem hogy lehet ez mikor a feher kis lanykam ebben a percben is boldogan uszkal. Koszonom ha elolvastad

2021. márc. 26. 12:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Es meg annyit hozzatennek, hogy egy holgytol hoztam el ot, elotte tarsas akvariumban volt es azert hoztam el mert a holgy eszrevette hogy doglenek a halai. Kezdetben semmi baj nem volt egeszen kis kora ota abban az aksiban volt aztan egyszer csak kinyirta az osszes akvariumi halat 1 ejszaka leforgasa alatt ( na nem ilyen 100 darabokat, ha jol emlekszem 6 mollija es 7 vagy 8 guppija volt mellette)

Szoval en meg elhoztam, nalam van hely, hogy kulon legyen meg ilyenek de most akadalyba utkoztem es nem ertem mi van itt

2021. márc. 26. 12:50
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Na, ha ezt meg tudja fejteni valamelyik gyakoris akvazseni, megeszem a kalapomat.

Víz paramétereket mértél az akváriumban?

2021. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hol van a szűrő?

Abban a részben, ahol meghalnak a halak, vagy a másikban?

2021. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kozepen van egyikbol sziv (abbol ahol meghalnak) masikba fuj
2021. márc. 26. 14:19
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem mérgez a halad az biztos:D Az viszont elképzelhető, hogy beszoktatási idő elhagyása, ill rövidsége, v a nagy fokú vízminőségbeli változás megöl egy halat. A halak képesek ideig óráig alkalmazkodni a számukra nem kedvező vízértékekhez ha a romlás lassan és fokozatosan következik be. Terhelt vízhez ( túletetett, alul szűrt, nem frissített víz) szokott hallal egy nagyobb vízcsere is végezhet pedig jobb lett a vízminőség ( un öreg víz szindróma). Nem véletlen kitétel az, hogy egyszerre nem csinálunk 30% nál nagyobb vízcserét csak nagyon indokolt esetben, gyógyszeres kezelés után is max 40%. Mit takar az, hogy az összes halat kinyírta egy éjszaka alatt?
2021. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Végigolvasva a válaszomat nem biztos, hogy kiszűröd a lényeget. Tehát simán elképzelhető, hogy a rossz, v más paraméterű vízhez szokott hal látszólag jól van, míg a másik hirtelen mellé tett hal elpusztul ugyanettől a víztől.
2021. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!