Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem érzik jól magukat a...

Miért nem érzik jól magukat a guppik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy vettem 5 db szivárványos guppit a meglévő endler guppik mellé,de az endlerek állandóan szekálják a szivárványosat,annyira hogy az egyik már fel is fordúlt, a többi is ott vann a szűrő alatt bujkálnak ,láthatóan stresszelnek félnek az endlerektől,az endlerek jól vannak,ezek az endlerek ennyire agresszívak,pedig a szivárványos is majdnem ugyan az csak nagyobb,vagy nem?Mi lehet a probléma,a vizet leteszteltem ugyhogy nem azzal van a probléma!!nitrit ,nitrát ammónia rendben.ja és mindegyik him,az endlerek is és szivárványosak is növények is vannak rendesen
2021. márc. 27. 16:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Az akvárium 60 liter,a lakója 5 endler hím,4db törpe szívóharcsa és most amit vettem 5db szivárványos guppi helyett csak már négy, azért vettem szivárványost mert nem volt endler sajnos,de már megbántam,legközelebb megvárom inkább hogy legyen endler,ezek nem bántják egymást legalább!!!
2021. márc. 27. 16:44
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy a nagy lebegő farkuk ingerli az endlereket és az is számíthat, hogy utólag kerültek az akváriumba mint "betolakodók". Érdemes új halakat este lámpaoltás után beengedni. Dúsíts a növényzeten pl tüskéshínár, tócsagaz, rucaöröm, moszatpáfrány stb. Láttam már őket közös helyen békességben élni ezért elképzelhető, hogy idővel megszokják a jelenlétüket de addig csak a dús növényzet jelenthet megoldást, v az elkülönítés ha végképp nem megy másképp.
2021. márc. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!