Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1.A kis betta meg eheti...

Siru kérdése:

1.A kis betta meg eheti egészben a kicsi neon halat ? 2. Ha meg hal a kicsi neon halam pótoljam?

Figyelt kérdés
6 db kicsi neon halat vettem és melléjük vettem egy anci tisztító halat és egy bettát . Az egyik neon hal láthatóan kisebb volt mint a másik 5 ki is rekesztették sokat volt egyedül, tegnap észre vettem hogy hiányzik a hátsó úszójából az alsó rész szóval a másik fele meg volt ma reggel már nem volt meg ,hulla sehol ...

2021. márc. 31. 10:27
 1/4 Skid05 ***** válasza:
100%

Mekkora az akva? Milyen neonokról van szó? Sima, vörös,

zöld, fekete...

A betta nem igazán dögevő, ami befér a száján azt tudja lenyelni, az anci viszont opportunista jószág, nem veti meg a tetemeket sem ha úgy adódik.

Írj pár sort az akváról, hogy érdemben lehessen tanácsolni. Szűrés, vízcserék, hőfok, takarítás etc.

2021. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
70 liter ,kék neonok ! Viszont masnap meg lett de nagyon fako volt ma viszont tuti meg halt mert meg találtam a hulláját meg csócsálva ...:(
2021. ápr. 7. 10:04
 3/4 A kérdező kommentje:
3 hetes az akvárium takarítva még nem volt sem vízcsere , nem hiszem hogy azzal van a gond a többi neon szépen növekszik! Ahogyan írtam is ez a picike volt egyedül aki mar az érkezésnél is fura volt sokat volt egyedül néha volt a többiekkel is , de inkább csak magában Enni sem nagyon evett a az aljara le jutott egy keves azt meg ette viszont a többivel sem evett egyre fakóbb lett aztán meg serült volt egy kis javulás es ma meg találtam a tetemet .. olvastam hogy ha sokkal fiatalabb a többitől akkor ki közösíthetik . De már nem sokat számi .... de aggódok hogy most mar csak 5 vannak es elvileg minimum 6 kell lennie hogy jól erezzek magukat . Szerintetek pótolja vagy majd inkabb később? Lesz valami stresszes hatása ?
2021. ápr. 7. 10:16
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Több probléma is fennáll, mindegyik kikezdi az immunrendszerüket idővel. A társítás nem oké, a betta és a kék neon mind áramlásra (folyó vs állóvíz), mind hőfokra(23-24 vs 27-28 fok) más körülményeket igényel. Az anci számára ez a territórium kicsi lesz az idő előrehaladtával, 90+ medencét igényel, nagyobb alapterülettel.

A még nagyobb kérdőjel, hogy 3 hetes akvában mit keresnek a halak. Amennyiben érett szűrővel és/vagy vízzel indítottál akkor más a helyzet, de vmi azt súgja nem erről van szó. A vízcserék elmaradását sem értem. Heti 2x20% vízcsere pár hétig abszolút indokolt lenne, ilyenkor a legmagasabb a fatális nitrogénvegyületek szintje a vízben, valójában szerencséd van, hogy egyelőre csak ennyi az áldozat leterhelt víz mellett, vélhetően a relatíve nagyobb víztömegnek köszönhető.

Semmiképp ne pótold a halat, a jelenlegieket kellene életben tartani, de mindenekkelőtt eldönteni, hogy optimális társítással kiket tartanál meg. Vízen úszó növényeket ajánlott lenne beszerezni, beépítik a méreganyagokat. A szűrést nem taglaltad, pedig fontos infó lenne.

2021. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!