Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik valmi "lakk", amivel...

Létezik valmi "lakk", amivel a csiga házát erősíthetem?

Figyelt kérdés

A kereskedésből már úgy "mentettem" ki, hogy a háza vége meg van kopva, a hegye (nyúlcsiga) le van törve, ill. a csúcstól előrefelé haladva is vannak rajta kopások, helyenként papír vékony a ház, nem nagy területen, kb. milliméteres foltok. Gondolom savas volt a víz.


Mivel tudom erősíteni a házát? Valami lakk vagy akváriumi ragasztó létezik erre? Tudom meggyógyul, de nem szeretném, ha az üvegről leesve megrepedne, vagy tovább kopna a hegye. Elég sérülékenynek tűnik.



2021. ápr. 24. 10:00
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy csigaszakértő de szerintem csak hátráltatná a ház újraépülését ha belakkoznád, mármint ha létezne olyan lakk amelyik használható lenne. Szerintem bőven elég ha jó minőségű vitamint és ásványi anyagokat tartalmazó tápot is kap és figyelsz a víz kellő lúgosságára ( 8 pH körül legyen). Fogalmam sincs, hogy mennyiben befolyásolja az egészségét a napozás de mint biztosan te is tudod szeretnek kimászni a vízből, érdemes lenne kialakítani nekik egy vízből kilógó gyökeret v sziklát és az üvegtetőn rést hagyni a szellőzés miatt. Sajnos érdemi választ nem tudok adni de én biztos, hogy inkább az életkörülményeit próbálnám javítani. Talán majd ír valaki aki konkrétabb megoldást is tud a problémádra.
2021. ápr. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

6-6.5 a ph a halak miatt, sajnos ez nem egy csigás-garnis akva. Talán úgy fél év múlva kimerül a talaj és felmegy 7-7.5-re a ph, de addig ez van.


Fára gondoltam én is, de nem másznak a vízfelszín fölé, párszor már lett volna rá lehetőségük, de a fodrozódás zavarja őket abban, hogy kimásszanak. Talán ha én kiteszem őket. Fedett az akvárium, elég korlátoltak a lehetőségek, meg van egy macskánk is, félek, hogy nem élnék túl 😅

2021. ápr. 26. 08:06
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy fedett akvárium mellett mi félnivalód van a cicótól? Szerintem felesleges kirakni őket, elég a választás lehetőségét biztosítani. Esetleg egy esőztető tompítaná a sodrást de szerintem ha ki akarna mászni megtalálná a módját. Hát ez a víz bizony eléggé savanyú, mármint az ajánlott értékhez képest. Talán nem lesz komolyabb bajuk tőle.
2021. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!