Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a halammal?

Mi lehet a halammal?

Figyelt kérdés

Egy nagy fekete kitüremkedést láttam rajta ami már olyan nagy lett hogy úszni sem tud normálisan.

Mit lehet tenni?

2,5 éves fekete tetra.



2021. máj. 4. 16:24
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látni kellene a halat? Milyen helyen van a kitüremkedés? Sajnos a legtöbb ilyen esetben nincs más megoldás mint a kíméletes elpusztításuk de azért megnézném mielőtt ezt tanácsolnám. A végbélnyílás gyulladásából, duzzanatából néha kigyógyíthatóak, ill magától is visszahúzódik néha, más duzzanatokra, kinövésekre nem igazán van hatékony gyógymód.
2021. máj. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kopoltyúlyánál volt egy nagy fekete volt. Ma reggelre elpusztult

A kíméletes halálon gondolkodtam de előtte jóval kisebb volt gondoltam elmúlik.:(

A többi halra nem terjedhet át?

2021. máj. 5. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a betegség sok fekete tetrát érint. Próbáltam kezelni, semmi nem működött, az egész csapat elkapta, mindig egyszerre egy hal, a többi fajnak semmi baja. Bolti tetrákon is gyakran látni.


Először fekete foltok, aztán a fej környékén fekete tumorok fejlődnek. Legvégül elkezdenek süllyedni, így még pár hétig-hónapig elkínlódnak aztán elpusztulnak.


Fogalmam sincs mi lehet(neten keresve senki másnak sincs), tippre bakteriális vagy öröklődő, de más fajon még nem láttam hasonlót. Talán pár bolti kolumbiai lazacon láttam még fekete foltokat, de az nem biztos hogy ez volt.

2021. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem ismeretlen teljesen ez a betegség de főleg vadon befogott példányokra és a nem kellő szakértelemmel beakvarizált lágy enyhén savanyú vizet kedvelő halakra jellemző. Ez tulajdonképpen egyfajta ammóniamérgezés csak ezt nem a vízben lévő ammónia okozza, hanem a hal testében keletkező ammóniát nem képes leadni. A problémát a víz keménysége és a magas 7,5pH feletti értéke okozza ezeknél az erre érzékeny halaknál. A megoldás egyértelmű lágyítani, savanyítani kell a vizet ezeknél a halaknál, a tőzegfiltrálás, csersavadagolás is fontos lehet. Nekem eddig szerencsém volt a tetrákkal és más pontylazacokkal is de szaküzletben már láttam én is kopoltyúnekrózisban szenvedő halakat. Szóltam is de legtöbbször nem különösebben foglalkoztak vele. Ha jó tenyészetből, kellő módon beakvarizált halat vásároltok nincs ilyen gond a tetrákkal sem.
2021. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a kemény víz okozza. Nyáron amikor kitettem őket dézsába akkor is előjött néhányon, pedig feles esővízben voltak, a mellettük lévő rózsalazacoknak semmi baja. Kopoltyúnekrózist nem figyeltem meg, nem pipáltak. Azt hogy vadonfogottak voltak-e azt nem tudom, de a boltnak saját tenyészete van, szóval gyanítom onnan jöttek.


Egyébként erről a betegségről beszélek: [link]

2021. máj. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen ez teljesen más mint amire én gyanakodtam. A kérdező kopoltyút említett ezért jöhetett szóba a nekrózis. Sajnos az ilyen daganatos elváltozások mint amilyenek a képeken láthatóak ritkán végződnek jól én nem ismerek semmilyen gyógymódot a kezelésére, sőt szerintem megelőzni sem lehet. Szelektív tenyésztéssel talán talán orvosolható lenne ez a betegség, az erre hajlamos állományok kivonásával.
2021. máj. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!