Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap sikerült a férjemnek 4...

Tegnap sikerült a férjemnek 4 db betta splendens nőstényt venni. Sajnos nem voltam vele, így elhozta őket egy privát személytől. (Ha látom, nem vesszük meg!!!) 2 db nőstény ferde pozícióban úszik nehézkesen és görbék. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap sikerült a férjemnek 4 db betta splendens nőstényt venni. Sajnos nem voltam vele, így elhozta őket egy privát személytől. (Ha látom, nem vesszük meg!!!) 2 db nőstény ferde pozícióban úszik nehézkesen és görbék, púposak. Nem találtam megfelelő választ a kérdésemre a "guglin". Esznek. Az biztos, hogy nem volt megfelelő a tartási körülmény, (8literben 8 hal) kb 6-8 hónaposak. Elég kövérek. Nála születtek és speckó bettatápot kaptak kezdettől fogva.

Valakinek van ötlete mi lehet a gond? Altassam el őket vagy kezelhető?



2021. máj. 28. 08:32
1 2
 11/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha úgy néz ki maradandó/ örökletes bajuk van akkor nem ártana megfontolni az eutanáziát az érintett halaknál. De minimum karanténozni kellene pár hétig mindegyiket, legalább is én ennyire bizonytalan halakat nem mernék egyből összeereszteni a többivel.

Ha fehér a székletük meg puffadtak/ kövérek stb akkor az etetéssel is csak nagyon visszafogottan. Bőven jó ha pár naponta esznek egy keveset, az is valami minőségi élő vagy fagyasztott cucc legyen. Lehet az eredeti helyükön csak tápot kaptak s azt is ki tudja milyent. Lehet ,hogy sokat javulnak majd egy kis fogyástól s jobb vízminőségtől, jobb kajától (bár fénykép nélkül nehéz megmondani ,hogy mennyire vacak a helyzet).

2021. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jelentem mind a 4 nőstény szemmel láthatóan vígan úszkálnak. A 2 görbe hátú is sokat javult azóta amióta itt vannak. Kénytelenek úszni, nyilván nem fognak kiegyenesedni, de a mozgásuk egy kicsit jobb irányba változott. Már nem erőlködnek annyira és a függőleges irány helyett közel vízszintesen úsznak. (8 literből 240 literbe) nagyon nagy formák :D a pici pötty a hasuknál az ivarérettséget jelenti, valamint rákaptak az élő és fagyasztott tápra is. Érdekes halfajta, nagyon mókásak.

Köszi a segítséget mindenkinek. ;) nagy valószínűleg a beltenyészet lesz a probléma.

2021. jún. 12. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!