Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe sügereket lehet társítan...

Törpe sügereket lehet társítani pontylazac-félékkel?

Figyelt kérdés
Vettem egy 200 Literes akváriumot, egy 4x39wattos armatúrát, egy atman cf 1200 szűrőt. A talaj tóföld alul és kvarchomok fedő. A cél: Egy dús növényes akvárium, 1 pár törpe sügérrel, egy csapat kisebb pontylazac féle, esetleg pár talajlakó. Ez mennyire életképes? Ha ez nem jó, mit ajánlotok helyette?

2021. jún. 1. 07:58
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Törpesügér alatt valamilyen dél-amerikai fajt értesz (amit szintén dél-amerikai pontylazacokkal társítanál) mint mondjuk rámirezi vagy apistogramma fajok? Úgy abszolút működőképes, jó kis biotóp-félét lehetne összehozni. Talajlakókból én csak valami relatív kicsit s békéset választanék (pl: corydoras harcsák) mert a törpesügérek is általában a talajon alakítanak ki territóriumot. Pontylazacból is olyat keresnék ami főleg felül és középen mozog. Arra figyelj ,hogy legyen elég vastag fedőtalaj nehogy feltúrják az alatta levő tóföldet.

Ez a pár oldal segíthet a fajok kiválasztásában:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ramirezi törpesügér ami leginkább szóba jöhet. Mellé esetleg kékpajzsos vagy panda páncélos harcsából 6-7 darab. Mellé serpa lazac vagy izzófényű pontylazac amit el tudnék képzelni egy kb. 15 fős csapatot. A tóföldet csak kb. 3cm vastagon gondoltam, és úgy hogy 5cm homok menne rá,
2021. jún. 1. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ramit és apistogrammákat bőven tarthatsz ekkora akváriumban.

A törpesügerek elsősorban egymást zargatják. Főleg lent lesznek, a lazacok meg fent, tehát szinte nem is fognak találkozni.

A rami a melegebb vizet kedveli, tehát ehhez válogasd a többi halat.

Etesd fagyasztott planktonokkal. Tubit, szúnyoglárvát kerüld!

2021. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tóföldet szerintem nagyon sürgősen felejtsd el.

A többi jó.

2021. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Bizony, jól írja a kolléga itt a tóföldet nem szabad használni. Az agyag és tőzeg sem mindegy, hogy milyen ( bentonit)-hegyi láptőzeg keverék még úgy ahogy elmenne 7-8cm mozdonyhomok alatt, v ültetőtálba de a marhatrágyával kevert agyag és tőzeg semmiképp. Más megoldást keress a gyökerek tápozására.
2021. jún. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!