Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el a hal, ha...

Miért pusztul el a hal, ha magasról (1-1.5m) esik a vízbe?

Figyelt kérdés
Sok helyen tilos állva fotózni emiatt, csak az okra lennék kíváncsi.
2021. jún. 5. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert ha nem fejjel esik egy bármi a vízbe akkor olyan mintha betonra esne. Ez fizika
2021. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

mert a kopoltyujaban keletkező hidrogéntultengés következtében a mags koleszterol széttágitja a kopoltyut ami megreped és néhány percre rá elhuny

Remélem tudtam segiteni, tengerbiologus vagyok :)

2021. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Hirtelen fellépő G erő hat rá, gyorsan lassul. Ha te is merőlegesen zuhansz 15 méterről vízbe meghalhatsz.
2021. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

"mert a kopoltyujaban keletkező hidrogéntultengés következtében a mags koleszterol széttágitja a kopoltyut ami megreped és néhány percre rá elhuny"


WTF???

2021. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért, amiért neked sem esik jól 20 méterről becsapódni a vízbe. A víz felületi feszültsége miatt.
2021. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
76%
Szerintem ha 1-1,5m magasból a vízbe esik egy hal 1000 ből max egy ha megdöglik. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy durvábban is lehet bánni velük de azért cukorból sincsenek. Mindennek ellenére nem baj ha ez így rögzül a köztudatban legalább óvatosabban bánnak velük.
2021. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, de azt írják csak másnap pusztul el.

Bár lehet a belső szervei sérülnek, amivel még húzza egy napig..

2021. jún. 5. 19:43
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak én nem értem a kérdés második felét? Mi az hogy emiatt tilos állva fotózni? 🧐
2021. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
8-as gondolom arra gondol, hogy a hallal inkább gugolva, térdepelve kéne fotózkodni, ha még vissza akarod engedni, mert ha állsz és kiesik a kezedből, akkor már nagyobbat puffan. De ez csak egy laikus tipp.
2021. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

8-as a sporthorgászok,tógazdák nem szeretik ha állva fotózkodnak a halakkal mert ha kiugrik a kezedből és földre esik abba belepusztulhat.

Még egy kis 3 nyaras pontynál se szép dolog nem, hogy egy 10+-os halnál. Ezért szoktak térdelve fotózkodni a halakkal matrac vagy bölcső felett.

C&R

2021. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!