Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban szabad e tavi...

Akváriumban szabad e tavi halat belerakni?

Figyelt kérdés
Ha nem miért nem?
2021. jún. 10. 17:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Am talán aranyhalakkal annyira párologtatni nem lehet, mert sztem azok ugrálósak, bár nem tom. Mindenképp figyelj oda, ha párologtatni akarnál, mert ha kiugrik és nem veszed észre akkor vége.
2021. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Azért jönnek fel az aranyhalak a felszínre, hogy "pipáljanak", levegőt vegyenek. Kevés nekik a víz, a kopoltyújuk nem választ ki elég oxigént. Egy levegőztető készülék segít, de attól sem lesz elég nagy nekik ez az élettér. Nekik ez olyan, mintha téged bezárnának egy kis szobába. Az aranyhal tóba való, legalábbis a legtöbbje, főleg a kifejlettek.
2021. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A halaknak nem jó ha nagy környezet változás van (igaziból semmilyen állatnak sem jó), szóval arra kell törekedni, hogy ne az egész vizet cseréld ki. Illetve, hogy ugyanolyan hőfokú vízzel cseréld.


Cseréld ki mondjuk kb. 20%-át. Egy olyan 15-20 litert. Hetente és akkor szerintem jó vagy. Vagy ha kéthetente cserélsz picit többet akár egy 30 litert az is oké szerintem.


Az algát lesúrolni a dolgokról igaziból esztétikai dolog főleg. Szerintem azt ha csak 1-2 havonta súrolod le is jó vagy.


Igaziból az alga és a növények barátod, mert kivonja a veszélyes nitriteket, nitrátokat a vízből, alga nélkül hamarabb tönkre menne a víz.


Viszont azt lesúrolhatod nyugodtan szval nem kell meghagyni nem azt mondom, hanem hogy kevésbé is algásodik, ha jobb a víz minősége és ha lesúrolod akkor kiszeded az algát (ezáltal a nitriteket és nitrátokat) a vízből és nő új alga.


Elvileg am ha teljesen szakszerű vagy akkor hagynod kell egy kicsit a vizet állni, hogy kimenjen belőle a klór, vagy van aki forralja, de én ezt édesvízi halaknál soha nem csináltam. Illetve am én is inkább 2 hetente cserélek vizet, mert melós dolog, de ha te hetente cseréled az amúgy lehet jobb.


Szűrőről nem írtál semmit, ha nincs szűrőd akkor vegyél egyet. Megvan, hogy milyen erős a jó az akváriumodhoz, de am ha erősebb kicsit, mint kéne az általában jó dolog.

2021. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igazándiból folyamat kapnak hőt és lehet ezzel rontottam el, az ablak fele van és pont rá megy a napfény. Azért próbáltam én ezt ki így mert ingyen kaptam.. Gondoltam egy próbát meg ér, de hát lehet inkább nem kínlódok vele.. Bár ha átrakom máshova az akváriumot ahol nem kap akkora napfényt, akkor lehet nem lesz "klóros" az akvárium, illetve cserélem a vizet 2 3 hetente akkor nem lesz bajuk. o.O Vagy +ba még a tető fedőt, ahol etetem őket ott kicsit nyitva hagyom és jobban kaphat levegőt?!
2021. jún. 10. 19:01
 15/23 A kérdező kommentje:
Van benne igen egy szűrő, elég jól nyomja a víz felet. Látszólak mozgatja a vizet, sztem jó biztosan.. :D
2021. jún. 10. 19:04
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

13 as vok (meg aki korábban is írt)


Azért ne húzd le szegényeket a wcn... :D


A csapvíz alapból klóros, attól független, hogy hol van az akvárium, de igaziból az nem olyan fontos, mert úgyis kipárolog.


Igen rakd át máshova az akváriumot, mert túl van melegedve és azért vannak a víz tetején.


Napfénynek, nem szabad az akváriumra sütnie.


Ha átrakod máshova és 2 hetente cseréled a vizet akkor szerintem megoldódik a dolog.


Ha nincs szűrőd vegyél egyet, mert am nem drága manapság.


Nem tom a tetőfedőnél nem-e ugranak ki, illetve ha meleg a víz akkor kevés benne a levegő, de lehet hogy segítene, ha jobban levegőzik. Átraknod kéne máshova az lenne a legfontosabb.

2021. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%
Most kezdett melegedni az idő, ha nem rakod át őket máshova, akkor szerintem nem élik túl, mivel nekik alapból hidegebb víz kell.
2021. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az infót! Királyok vagytok! :D Nem szeretném le engedni a wc-n, ahoz túl szépek ='D Inkább meg eszem h én is szép legyek :D :D
2021. jún. 10. 19:11
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Szívesen! :)


Sztem nem lenne jó ízuk am :P


Ja meg am a szűrőt is takarítsd úgy 2 hetente, ha vizet cserélsz!

2021. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

(Én vok aki sokat írt)


75 literben max egy pár aranyhalat tarts és más halat ne nagyon rakj bele.

2021. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!