Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mi lett az ékszerteknősö...

Vajon mi lett az ékszerteknősömmel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy inkább a családi kategóriába kellene sorolni a kérdést, de na…


Kábè 4 évesen 25 évvel ezelőtt kaptam egy vörös fülű ékszertekit (akkor még lehetett kapni). Még aznap belém is harapott, onnantól csak messziről szerettem, de úgy azért nagyon, de soha nem volt rá indíttatásom, hogy pl kipucoljam az akváriumot vagy a kerti tavat mert baromira féltem tőle, amire apukám idővel gondolom ráunt, és elkezdte hangoztatni, hogy ajándékozzuk el a tekit egy nagy helyre, ahol szuper helyen lesz társakkal stb. Én erről hallani sem akartam, majd egy hétvégén hazajöttem anyukámtól, és hopp a teknős sehol, apa azt mondta, hogy szétrágta a szűrőt, megette és meghalt. (ekkor voltam olyan 15 éves).

Akkor ezt el is hittem, de idővel azért derengeni kezdett, hogy talán csak elajándékozta gyorsan amíg nem voltam otthon, a halál pedig végleges, amiatt kisírom magam neki de nem könyvelem el a világ legrosszabb apukájának és követelem vissza.

Azóta is bármikor megkérdezem, hogy biztos meghalt e, azt mondja, hogy igen. Szerintem viszont nem.

Nyilván azóta felnőttem, nem lenne bennem harag miatta, csak érdekelne az igazság.

Vagy létezik, hogy egy ékszerteknős pont 10 évesen rág szét egy szűrőt, eszik belőle egy darabot és bele is hal egy hétvége alatt?


2021. júl. 19. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy?
2021. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem
2021. júl. 19. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rágja szét a szűrőt. Szimplán megölték vagy kitették egy közeli vízhez vagy random kitették valahova (ebből mindhárom illegális, szóval nyilván nem fogja hangsúlyozni.).
2021. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a kutyámat megölették az orvossal. Hasonló lett volna a mese. Csak volt aki elmondja...
2021. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg biztos, hogy nem ölték te jó ég :D apám imádja az állatokat, csak ráunt akkor már 30 évnyi akvarisztikára, a halakat is elajándékozta akváriumostul. Még a poloskákat is kiteszi a házból egyesével. Szabadon nem hiszem, hogy elengedte mert tisztában volt mindig vele, és nekem is mondta, hogy szabadon engedni nem szabad, mert veszélyes a honos fajokra. Elajándékozni akarta valahova valami ismerősnek mindig ahol volt hatalmas kerti tó, szerintem ott végezte. Amennyiben tényleg nem esznek szűrőt :D
2021. júl. 19. 23:00
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem is mondtam, hogy megölte volna, csak nekem ez volt a történetem.
2021. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehát ha lényegében tudod a választ (el lett ajándékozva), akkor miért tőlünk, idegenektől kérdezed? Mi persze, hogy csak találgatni tudunk.


A szűrős sztori nagyon kamuszagú, mert a szűrőket direkt úgy tervezik, hogy ellenállóak legyenek, plusz kemény műanyag, és nem hülyék a teknősök, hogy megegyék, rágni pedig nem rágnak szórakozásból.

2021. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igaziból az érdekelt, hogy tényleg szétrághatta e a szűrőt? Mert ebben nem vagyok otthon. Azt tudom, hogy a görögtekik pl szétrághatják a fűtőszálat, ha terráriumon belül vannak, de az puha műanyag borítású.
2021. júl. 19. 23:15
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hacsak nem szűrőtartály nélküli szivacsszűrőt használtatok akkor kizárható. A szivacsot megrághatja ugyan de nem hinném, hogy apukád ilyet használt volna. Nem feltételezem apádról, hogy hazudna a már felnőtt gyerekének de talán az elpusztulás módját kicsit elferdíthette annak idején és most már kellemetlen lenne bevallani. Én is voltam már szülőként hasonló bajban ráadásul kisebb gyereknek kellett elmondani de úgy voltam vele, hogy ez is az állatgondozás része és tudnia kell erről is , kicsit szépítettem a dolgon ha indokoltnak véltem de magát a tényt nem titkoltam el. Természetesen idővel elmondtam mindent ha rákérdezett. Én azt mondom, engedd el ezt a dolgot volt ami volt.
2021. júl. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok meggyőzve róla, hogy tényleg felnőttél.

Nem haragnak nem kéne lenni benned, hanem köszönetet kellene mondani neki, amiért ő viselkedett legalább egy 15 éves felelősségével helyetted, aki egy 6 éves felelősségével viselkedett 15 évesen.

A "nagyon szeretted" miben nyilvánult meg, hogy ránéztél 5 méterről gondozás helyett?

Ez nem állattartás, ez az önző érdekeid kielégítése.

Előbbi az állatról szól, utóbbi meg rólad! Ez az óriási különbség, ezért kéne megköszönni apádnak, hogy ezt felismerte, és véget vetett ennek!


És a mondataidból egyáltalán nem az jön le, hogy felnőttél volna egy hobbi állattartás egészséges szemléletéhez, és átértékelted volna ezt az egész helyzetet.

2021. júl. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!