Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tanácsokat adnátok egy...

Milyen tanácsokat adnátok egy teljesen kezdőnek akváriummal és halakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék díszállatot és a halak nekem nagyon tetszenek.

Ezért szeretnék egy kis kezdő akváriumot egyszerűen tartható halakkal.

Mit javasolnátok mekkora akváriummal kezdjek,és ebbe milyen dolgokat kell megvásárolnom? Ebbe a méretbe milyen halakat tehetek?

Honnan tudhatom,hogy már tehetek bele halakat,növényeket az első hetekben szabad?

Utána tudok nézni,tényleg itt az internet és jó barátom,de olyanok véleménye is érdekelne emellett akik már tartanak és tartották is huzamosabb ideig akváriumban halakat.



2021. júl. 24. 10:09
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit megvennél ezeket alaposan nézegesd át:

[link] , [link] , [link] , [link]


Illetve ha valami nem tiszta akkor inkább itt kérdezz mintsem a boltban az eladót mert sajnos nagy hányaduk nem ért hozza.


Kezdésnek én egy 60-80 liter körüli akváriumot ajánlok. Ne szettet vegyél mert azokban rendszerint gyenge a technika. Külön-külön vegyél mindent. Ha nem idegen tőled akkor vehetsz másoktól használt cuccokat is, csak akkor ugye zsákbamacska ,hogy a felszerelés hozza-e a kívánt minőséget.

Hogy kezdésnek milyen halak jók az attól függ ,hogy mit tudsz biztosítani illetve neked mi tetszik. Szerintem olvasgasd el az ajánlott oldalakon legalább a kezdőknek szóló részeket s nézz ki pár neked tetsző halat, utána tudunk beszélni konkrétumokról mint technika, mi mivel társítható stb.

2021. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy hirtelen dolog ami eszembe jutott, de fontos lehet, hogy érdemes a vízmű oldalán tájékozódni a vízparaméterekről, mert pl. kár lenne ha megtetszene egy lágyvizes hal, de kiderül hogy 8as PH van a cspaban.
2021. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!