Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumba Milyen...

25 literes akváriumba Milyen halakat,mennyit,és hozzájuk milyen felszerelés szükséges?

Figyelt kérdés

Szóval az imént kaptam keresztanyámtól egy használt akváriumot, amibe sikeresen bele ölték az összes halukat, és hadd ne keljen elmesélnem hogy mennyi hal volt ebben a pici akváriumban. Egyébként Nem volt még olyan akváriumom amit én kezeltem volna, és nem vagyok teljesen biztos hogy megvan e mindenem ami a haltartáshoz szükséges.


Kaptam hozzá műnövényeket,bújókat,kavicsot az aljára és egy szűrőt.

-A szűrő úgy működik hogy az alján beszív fent pedig van egy álítható rész ahol kitolja magából a vizet.


És az lenne a kérdésem hogy ez teljesen megfelelő egyes halak számára vagy ez kevés kell e még valami?


A halakkal kapcsolatban nem gondolom hogy 10 darabnál lehet többet tartani benne, viszont egy almacsigát biztos szeretnék mivel mamánál is volt az ő aranyhalaival.



2021. aug. 2. 18:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg neked 10-es. Teljesen egyetértek a bolti eladókkal kapcsolatban, ritka találni olyat aki szereti, és ért is hozzá. Mivel van egy Leopárd Gekkóm, gondoltam hogy ez sem lesz olyan egyszerű, mint azt elsőre kigondoltam. És ezért is kezdtem el utána nézni, és itt megkérdezni a dolgokat. Hihetetlen, hogy mennyien kezdenek bele úgy, hogy azt sem tudják hol vannak.


A szűrővel kapcsolatban, a dobozza nincs meg mert kidobták, viszont rá van írva pár adat.

-A márkája diversa és valami claro 300 intelnar filter a neve

vannak még további adatok is

-AC220-240V 50Hz 4W

-Hmax 0.60M Qmax 300I/h

2021. aug. 2. 21:49
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Annyival kiegészíteném az eddigieket, hogy elsősorban ne azért ne tarts ebben halat, mert törvénytelen, meg mert megbüntetnek érte...

Úgysincs realitása annak, hogy ha beleteszel egy halat, rádtöri az ajtót a TEK...

Azért ne tartsál benne, mert a törvény azért született meg, mert ez egyértelmű állatkínzás. (sőt, igazából a 30 liter elég megengedő törvény...)

És nem csak szükséges feltételeket nem lehet egy halnak biztosítani, de stabil biológiai egyensúlyt is pokoli nehéz egy ilyen kanálnyi vízben fenntartani. Ha pedig az borul, akkor az egész egy hullaház lesz.


Ami szűrőt illeti, az ezzel a baj, hogy pimaszul kicsi benne a szivacs.

Az említett egyensúly alapja a nitrogénkorforgás, ami a nitrifikáló baktériumok megfelelő számú jelenlétével jön létre.

Ezek túlnyomó többségének pedig a szűrőben lévő porózus szűrőfelület (jelen esetben szivacs) ad helyet. Ha ez kicsi (a vízterheléshez képest, tehát a halak egyéb állatok salakanyagaihoz képest)

akkor az egész rendszer instabillá válik, létrejön egy állandó konstans (gyengébb vagy erősebb) mérgezés, a felgyülemlő nitrogénvegyületek miatt.


Szóval ha pl. veszel egy 54-es aksit, oda ekkora gyufás skatulyányi szivacska édes kevés, ami ebben a szűrőben van.

2021. aug. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

...még annyi, hogy


"egy darab hal sem fér bele?"


azért ez nem úgy működik, hogy meglátsz a kereskedésben egy 3-4 cm-es halat, és mert kicsi az aksi, meg a szűrő, ezért csak 1 db-ot viszel haza...


Ezeknek a halaknak a 99%-a rajhal, 6-8-10 db a minimum, (fajtól, környezettől függően) amekkora egyedszámban tartandóak, ettől csak felfelé lehet eltérni.

A kulcsszavak közt lévő aranyhalra meg részletesebben ki se térek, kb. 200 litertől tarthatóak, minimum 3-4 egyeddel.

2021. aug. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak gerincteleneknek nem akarsz berendezni aksit, akkor is jó karantén -vagy gyógymedence lehet ez a 25ös.
2021. aug. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
58%

Szóval egy claro 300 szűrő. Hát nem egy nagy durranás de azért “jó lesz még valamire”. Szerintem ha garnélázni akarsz akkor inkább vegyél egy akasztós szűrőt. Nem foglalja az akváriumban a helyet s ez fontos ilyen kicsi méretben. Illetve nem is nagyon kavarják meg a vizet, de ennek hátránya kiküszöbölhető legalább heti 1 talajporszívózással.

Jut eszembe, tudom ez még odébb van de azért megemlítem ,hogy vízcseréket illetően nem árt heti 2x 15-30%. Részleges vízcsere azért kell ,hogy eltávolítsd a felgyülemlett nitrogénvegyületeket ami működő biológiai szűréssel elsősorban nitrátra értendő. Ha bőven kimutatható mennyiségben van ammónia és/vagy nitrit mikor már rég be van járatva a rendszer (4+ hét) akkor az azt jelenti ,hogy több a bomlástermék mint amennyivel a szűrőbacik elbírnak azaz kicsi a szivacs, tehát az akvárium alulszűrt (erről is beszélt a 12-es kommentelő).

Egyébként ezek miatt a baktériumok miatt nem szabad csap alatt kimosni a szivacsot hanem az akváriumból vett vízben kell kicsit kinyomkodni.

Viszont a gyártók kisegítenek minket azzal ,hogy feltüntetik a szűrő dobozán az ajánlott akvárium méretet ami jellemzően egy “-tól -ig” érték. Ennek az alsó határa a mérvadó, pl: egy szűrő gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud megszűrni.

2021. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!