Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A parakill okozhat víz opáloso...

A parakill okozhat víz opálosodást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam kisállat kereskedésbe ès vettem pár halat az akváriumba... Mondták hogy vegyek parakill-t is,mert nagyon sokkosak lehetnek a halak ès ne hogy kijöjjön rajtuk a pöttyösödés,ezért nyomjam bele az akváriumba... Ezt meg is tettem,de másnapra a kristálytiszta víz tiszta opálossá vált. Mi lehet a probléma? Menthető még az akvárium? A halaknak nem lesz bajuk? Köszönöm a válaszokat.



2021. aug. 5. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A parakill fertőtlenítő, nem pedig nyugtató. Alapvetően a "pöttyösödés" nem is az idegeskedéstől, hanem parazitáktól alakul ki. Ez utóbbit pedig általában éppen a különféle kereskedésekből lehet hozni az új halakkal. A hozott új halakkal nyilván megnőtt a víz terhelése a halak etetése és ürítése nyomán. Ajánlom a [link] oldalt, melyen meghatározható az adott víz mennyiségre terhelhető halmennyiség fajtánként.

Nem utolsó sorban szükséges a heti részleges vízcsere és a megfelelő teljesítményű állandó szűrés is.

2021. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Fontos lenne megérteni, hogy a problémát megelőzni sokkal praktikusabb és észszerűbb, mint megoldani. Az átlagos kisállat kereskedők célja ezzel szemben az, hogy egy probléma (és ezáltal költekezés) spirálba hajszoljanak. Gyakran – mint jelen esetben is – ez tudatos koncepció, a parakill prevenciós ajánlásával össze is jött nekik.

A parakill egy réztartalmú halgyógyszer-készítmény, többek között metilénkék fertőtlenítőt is tartalmaz. Önmagában már utóbbi is káros egy akvárium működésére, a parakill meg aztán igazi szintetikus tömegpusztító fegyver. A ködös víz azért van, mert a hasznos, méreganyagokat bontó baktériumok helyett a rézre kevésbé érzékeny egysejtűek felszaporodásával válaszolt az akvárium ökoszisztémája. A parakillt el kell tüntetni a vízből, sűrű vízcserékkel 2-3 naponta 30-40% egy hétig/10 napig.

Hogy a halakra ez milyen hatással lesz, azt az akvárium és a halak általános kondíciója és a rézre való érzékenységük befolyásolja. Egy akváriumot csak oltári kataklizma esetén javasolt hasonlóan erős szerekkel kezelni, egyébként a karanténos kezelés lehet megoldás. Pl a darakór parazitái ellen kevésbé drasztikus módszerekkel is lehet eredményesen harcolni, hogy mást ne mondjak a hőmérséklet-emelés egy ilyen. AZ etetést jelenleg minimalizálni kéne, mert nincs, vagy kevés azon baktériumtörzs melyet a készítmény nem károsított, azaz a halakat a végtermékük mérgezi. Érdemes a vízcseréket pár órával az alaposan kicentizett etetés utánra időzíteni. Persze szinte semmit nem tudunk az akváról a +2 halat meg a parakillt leszámítva, így érdemi tanácsot is nehéz adni.

2021. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

2#

60 literes akvárium van növényekkel... 6 db törpe szívó harcsa van benne ès 5 db garnéla 2 db csiga ès vettem hozzájuk 1 db algázó gébet ès 3 db bohóc csukát.

Egy akasztós szűrővel oldottam meg a szűrést. (Aquael versamax 3 )

2021. aug. 5. 19:37
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
A Parakillt a halak szállító zacskójába kellett volna csepegtetni, 1-liter víz/10 csepp 10 perces gyors fürdő, ezzel megvédhetted volna a halaidat ha nincs karantén akváriumod. Most viszont az akváriumod és szűrőd összes bontóbaktériumát megölted. Azonnal 40% vízcsere és ezt követően 3 hétig hetente 2x 15-20% vízcsere ajánlott, kb ennyi időbe telik amíg a gyógyszerezés után újra szaporodnak a hasznos baktériumtörzsek. Legközelebb itt kérdezz mielőtt cselekszel és párhuzamosan olvasd el a kezdő akvaristáknak szóló oldalakat. Teve majd linkeli.:D Bocs Teve.:D
2021. aug. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4#

Köszi szépen!Megcsináltam már a vízcserét.

2021. aug. 7. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!