Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon opálos az akváriumom...

PetraT kérdése:

Nagyon opálos az akváriumom vize, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A napokban (egészen pontosan 4 napja) állítottam működésbe az új,250 literes akváriumomat, növényekkel és két belső szűrővel. Az első nap nem volt vele semmi baj, de utána a víz teljesen beopálosodott, olyan mintha beleöntöttem volna egy liter tejet. Kiszedtem egy levelet, nyálkás anyag van rajta, ami egyébként az üvegre is kiül. Mit tegyek? Új akvárium szindróma és csak várjak?

2015. márc. 10. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
cserélj 50% vizet és kapcsold le a lámpát 3 napra
2015. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha lekapcsolom nem fognak meghalni a növényeim? Így is elég rosszul vannak már szegények...
2015. márc. 10. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Vedd ki a növényt tedd egy befőttes üvegben az ablakba. Lehet hogy az akváriumban nem is éri elég fény, hogyha dögledezik.
2015. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csapvízben vannak olyan egysejtű papucsállatkák, amik fényre szaporodnak az akváriumban és attól lesz opálos a víz az első napokban. De ha már kialakul egy kis kis baktériumfauna a szűrőkben, akkor már nem lesz opálos.
2015. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően méretezted a szűrőidet el fog múlni magától, ne takaríts szűrőt, hagyd érni a szűrőanyagot, minden akváriumnál van ilyen az elején.

Az első válaszoló által javasolt, kevesebb világítási idő, gyorsítja a tisztulást.

2015. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az normális hogy minden nyákos? Ilyen sikamlós undormány van mindenen. Előtte volt kisebb akváriumom, sosem tapasztaltam ilyet :(
2015. márc. 10. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van benn fád akkor normális, annak a penészesedése okozza, ezt is a szűrő fogja megoldani és mellé a heti részleges vízcsere.

Ha nincs benn fa akkor a növények bomlása is okozhatja, illetve fehérje többlet, ami miatt baktérium film rakodik mindenre, erős szűrésnél, nagy szűrőfelületnél könnyebb vele elbánni.

Max annyit tudsz csinálni belső szűrőnél, hogy az egyiket kinevezed biológiainak, nem nyúlsz hozzá, amikor csinálod a heti karbantartást, részleges vízcserét akkor kitakarítod a másik szűrőt, mosogató szivaccsal lekotorsz mindent, itt is csak annyit tudok mondani, hogy ha jól méretezted a belsődet össze tudja szedni a nyálkát.

Kicsi szűrőfelületű szűrő szivacsa hamar eltömődik a nyálkától.

2015. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :) Csináltam egy 25%-os vízcserét, a szűrők szivacsát az akváriumból leszívott vízben kimostam mert rettenetesen koszos volt. Most nem világítok egy pár napig, aztán meglátjuk. Amúgy van fa az akváriumban, előtte napokig főztem, elég sok növény is van benne. Remélem az idő megoldja a dolgot... A két belső szűrő egyenként 250-250 literre van ajánlva, de mivel hosszú az akvárium, így kettőt raktam bele, plusz mindenhol azt olvastam, hogy így hatékonyabb. Valami amit még esetleg tehetek az ügy érdekében?
2015. márc. 10. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam csak az egyik szűrőt tisztítsd, különben soha nem tisztul ki.

A liter/óra nem jelent semmit, a szűrőtöltet lényeges, hogy mekkora, ha kicsi a szivacs akkor komoly gondjaid lesznek.


A mai fás, növényes akváriumok, komolyabb szűrést igényelnek.

2015. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!