Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Át szeretném rendezni az...

Át szeretném rendezni az akváriumomat. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A problémák a következők: csak 1 fénycső van, nagyon sötét, vékony a talaj, ezért pusztulnak a növények és nagyon algás. A talaj össze van keverve táptalajjal, elég, ha erre rászórok pár centi apró kavicsot? Vagy azt is keverjem táptalajjal? Vagy cseréljem ki az egész talajt? 1,5 éves az akvárium. Ha sok, sötétséget elviselő növényt telepítek, akkor is be kell építeni még egy fénycsövet? Ha igen, hogyan? Vagy bízzam villanyszerelőre? Amíg ezeket csinálom, ki kell venni a halakat?
2010. aug. 30. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

persze hogy kikell..

ha a kezeddel nyulkálsz akkor ha olyan magas a vizszint kiis folyhatnak a halak meg lehet ha felkevered a vizet meg is halhatnak

2010. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A táptalaj, ha már 1,5 éves, le kell cserélni, nem marad meg a tápanyagtartalma örökké. tápanyagot lkeverve sóderrel leraksz az aljára csak oda ahol növények lesznek, utána szorsz még rá talajt,simát, nem táposat, a gyöükerek ugy is megtalálják a tápanyagot. a sötétség ellen villanyszerelő a megoldás vagy egy új tető ami több fénycsöves,bár nem tudom az akváriumod méretét és a fénycső teljesítményét, azt nem árt ha tudjuk, lehet hogy nincs vele baj. nem értem, ha kevés fényt igénylő növényeket telepitesz mért kell több fény(Így írtad). Jávai mohát pl tehetsz kevesebb fénybe és a többi mohaféle sem igényli a sok fényt kivéve a riccia(Úszó májmoha) de a gömbmoha is jó pl. a halakat tedd ki a karanté akváriumba,h a nincs ilyen vagy vegyél vagy vödörbe tedd őket(A vödörbe szívj le az akváriumból vizet, és abba tedd a halakat). és amennyi vizet meg tudsz menteni, mentsd meg, és a szűrőt is járatsd egy olyan vizes vödörbe amiben az előző akvárium vize van. szedd szét rakd össze az akváriumot, ha már sdzétszeded sikálj meg mindent, aztán tedd össze az akit, öntsd bele a régi vizet, a frisset és számolj még azzal a vízzel amiben a halak vannak meg a szűrő. ha elég a vízszint mehret vissza a halraj a szűrő és a víz amiben ezek voltak. a legjobb ha min 50%a régi, érett víz. és kész is vagy.
2010. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A második fénycsőre azért van szükség, hogy ne legyen barna algás minden. Amúgy 18 wattos fénycső van a 100 literes akváriumban, szerintem ez elég kevés.
2010. aug. 30. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony kevés nekem 2x18van a 112literesem felett. Amugy hány órát világitasz?lehet hogy azért van az alga mert keveset világitasz nem azért mert gyengén de amúgy tényleg gyenge. Házi barkácsolással készült?
2010. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
12 órát világítok. Tényleg házilag készült, de nem én csináltam, használtan vettem. Ma már tudom, hogy ha nem próbálok spórolni, sok bosszúságtól kíméltem volna meg magamat. :(
2010. aug. 30. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!