Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatott meg a...

Miért pusztulhatott meg a garnéla rákom?

Figyelt kérdés
Most szombaton vettük, hétfőre bepirosodott és levedlett, majd újra barnás színe lett. Ma reggelre elpusztult, színe ismét pirosas volt. Evett is, mert láttam, a víz hőfoka 22-fok volt. Öntöttem vizet az akváriumba, mert párolgott belőle, de a vizet is hagytam állni, tettem bele kékítőt és klórtalanítót.A halaimnak semmi bajuk nincs. Mi lehetett a baj???
2010. jan. 14. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Sós vízbe tetted? Az kellett volna neki!
2010. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez édesvízi legyezőrákként lett eladva. Meg nem hinném, hogy ha sősvizi lett volna, akkor 6 napot élt volna édesvízben.
2010. jan. 14. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Rithán kapni sósvizi garnélát,inkább édesvizi.a legyezőgarnéla,és az öszes többi garnéla érzékeny a klórra a vegyszerekre,a fémekre, és nitrát nitrit tartalomra.Nagyon kényesek.Nekem red cherrym és üveggarnélám van.A vizet a redeknél nem cserélhetem,csak 1 napig állnihagyott vízzel,5naponta kell cserélnem a vizet,se vízkezelőt se semmit nem használhatok,mert elpusztulhat...Valószínű a vízzel volt baja.Vagy esetleh,betehgen vetted.De:Mi az a kékítő?Metilénkék? szia.
2010. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia. Gondoltam, hogy a vízzel lehetett baj. De nem gondoltam volna, hogy ilyen sűrűn kell cserélni a vizet, mivel a halak megvannak, ha ritkábban cserélem a vizüket.. Régóta vannak halaim, úgy kb 14 éve. Most először sikerült egy rákot kapnom a barátomtól , erre fel ez is elpusztult. :S Igen a kékítőt az a metilénkékre értettem. Szió!
2010. jan. 14. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
A garnélák mint írtam ben bírják a vegyszereket,tehát a "kékítőt" sem.Amugy Metilénkéket betegség esetén kell alkalmazni.Az egy gyógyszer,nem víz szinezésére találták ki.A baktériumkultúrádat tönkre teszed vele a szűrőben.Mármint nem teszed tönkre,mert nincs mit tönkretenni a metilénkék miatt.Amugy,Ha kékiteni szeretnéd a vizet,az aquasafe (tetra) az enyhén kékíti a vizet.Akkor nem kell 2szert használnod egszerre, nem kell vízkezelőzni és metilénkékezni,hanem csak ezt a vízkezelőt benomod,ez jobb is a halaknak mert tartalmaz mást is nem csak vízkezelőt, neked is jobb hogy kék a víz,és a baktériumkúltúrád is megmarad.Gyógyszert csak betegség esetén használj.Te se kapsz be egy viagrát,mert szép kék a tabletta:).SziaAmugy üveggarnélával próbálkozz.De a legyezőgarnélárol se gondolom h nem bírná ki heti 1 1/3-ad vízcserével...Az üveggarnéla tuti bírja,mert van nekem,és még vízkezelőt,és növénytápot is használok,bár a társa elpusztult,lehet ez a garnéla jobba nvégekezik a szerekre...
2010. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

A kékítőt azért használtam, mert új vizet tettem bele, és nem azért, mert kéknek szerettem volna látni a vizet. Még régebben mondta az egyik halas srác, hogy tegyek egy keveset az új vízbe, nehogy az legyen a baj, hogy valamit elkapjanak a tálból, amiből beleöntöm...

Köszi a tanácsokat, szió!

2010. jan. 15. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
1 tálad legyen,amit csak a halakra használsz,azt csak meleg vízzel kiöblited és kész. 3 év alatt csak lett volna vmi baj nálam...senki sem használ ilyen módon metilént. vagy ha mindenképp aarod a tálat metilénes vízzel öblitsd ki é utána mosd ki és ugy mehet a víz.én spar os vödröt használok...
2010. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmm... Köszönöm sz ötletet. :D
2010. jan. 15. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!