Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízkezelő szereket...

Milyen vízkezelő szereket használtok az akváriumban? Kell még valami ami nélkülözhetetlen?

Figyelt kérdés

(Én:antiklór,metilénkék,algagátló.)

112 literes

(Van sok növényem is.)

Köszi.


2010. szept. 1. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak aqutant használok. Jobb, mint a sima antiklór. Mást ne használj szerintem, én nem látom értelmét.
2010. szept. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit nem használok, és nem is látom értelmét.


Azt olvasom gyk-n állandóan, hogy sokaknak megdöglenek a halaik. Aztán leírják, hogy raktak a vízbe antiklórt, malachit zöldet, meg néha mást is.

Mindenféle vegyszerrel telenyomják, aztán csodálkoznak. És mindig az van, hogy az állatkereskedő mondta nekik, hogy azt azt mindenképp meg kell venni.


Hát nem tudom, az én halaimnak nem kellenek vegyszerek, csak kaja, meg víz :) Azon kívül semmi se.

Jól meg vannak évek óta.


Csak sima csapvizet szoktam rakni nekik, sőt van hogy nincs annyi vödröm, hogy oly sok vizet félrerakjak, állni hagyni 1 napra, mert ha állni hagyom ugye ki megy belőle a klór. Na szóval néha van hogy simán csak friss vízzel töltöm fel az aksi felét, és nem igaz hogy ettől lesz valami bajuk. Arra szoktam inkább csak figyelni, hogy a víz hőmérséklete legyen olyan, mint az amibe épp vannak. Mert a hőingadozást nem szeretik a halik.


A növényeknek meg szoktam ritkán bedobni ilyen olcsó magyar táp tablettát, vagy a gyökeréhez benyomok egyet, aztán azok is megvannak így.


Hja és az algagátló, egyszer vettem, elolvastam, hogy roncsolja az élő szöveteket, tehát én sztem se a növénynek, halnak, csigának is biztos árt..

Szal csak nagyon keveset használnék belőle.


Ha nem akarod, hogy algásodjon, akkor fekete kavicsot vegyél az aljára, mert az nem veri vissza a fényt.

Ha fehér kövek vannak benne, az tuti hamar algás lesz.


A fénycső se mindegy, hogy milyen. Nekem dupla fénycső van felül. Egy JBL akváriumos, és egy rózsaszínes növényes.


Ha túl kevés a fény, akkor fekete algád lesz, ha meg túl sok, avagy sok napfény éri akkor meg a zöld algás.

2010. szept. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a növények közül érdemes igénytelen fajokat venni, pl anubias, mert azt nem kell félévente újravásárolni, az örökké szép marad.


Rá lehet kötözni a gyökerét egy vasfára pl fekete cérnával, és az 1-2 hónap alatt rágyökeredzik, aztán nagyon tartós lesz és szép.

2010. szept. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vízkezelőből jóformán csak a drágák érnek valmit, a többi csak klórt vagy még azt se távolítja el. Aquatan vagy aquasafe-t használok, mind2 jó. ha metilénkékkel színezni akarod a vizet, ne tedd, fogékonyak lesznek a betegségekre,mert ez egy gyógyszer. nem színezék. ha kékség kell aquasafe-t használj, az kékit is. algaírtót meg happy lifet vegyél, drága, de sokáig elég, és 2hetente kell csak egy fél adagniyt. 6milit kell belőle használni 2hetente, a 150milisből. számold ki ,nagyon sokáig elég. a sima algaírtókkal, az ilyen olcsó vackokkal csak ártasz.
2010. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam most a 2:18-as választ, nem értek vele egyet. Vannak kényesebb halak/növények és vannak kevésbé. a kevésbé kényes halaknak n9övlényeknek jó az amit leírt,de ott se ajéánlatos a friss csapvíz. A klór az nem a természetes élőhelyüket tükrözi,rossz a halaknak, a klórtalanító direkt ezt oldja meghogy a halaknak élhető vizet csináljon.
2010. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A talajom világos.2*17W-os fénycső van az aksimon,kb 10 órát ég.Alga ellen nem használtam semmit,de mióta meg van a nagy aksi azóta észrevettem,hogy algásodik.....
2010. szept. 1. 16:40
 7/8 anonim válasza:
Én Aqua One-t használok. Nem vagyok nagy haltartó egy kicsi macskahalam van.A vizet már egy pár napppal előtte megszoktam csinálni és csak a hőmérségletre figyelek oda. Volt egy cápahalam is de szegény nem bírta a környezet változást és szerintem meg is fázott picit...sajnálom de meghalt.
2010. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha algásodik, fogj egy szivacsot és belülről töröld le az üveget. 2 hétig jó lesz utána :)

Egyébként nemrég láttam újszerű akváriumokat, amin nem tapad meg az alga, legalábbis a boltosok azt hazudták :)

Színezett üvege van, kicsit szürkés árnyalatú, érdekes találmány.

2010. szept. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!