Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik algaevő harcsám nem...

Az egyik algaevő harcsám nem nagyon akar mozogni és enni sem hajlandó és ma ahogy az akváriumra néztem forogva úszott.Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egy hete az egyik panda páncélosharcsánál ugyan ilyen tünetek voltak őt külön is vettem de pár órán belül el is pusztult.Ez valami fertőző betegség lehet vagy stressz? Az akváriumban jelenleg vannak xifók,mollyk,páncélos harcsák,algaevő harcsák.A többi halnak semmi baja.

2021. okt. 5. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mekkora akvárium, hány hal, milyen felszerelés (levegőztető, világítás, stb), milyen gyakori mennyi vízcsere, mióta működő akvárium, volt-e bejáratás?
2021. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium 80L-es.Jelenleg 3 páncélos harcsa(1 panda és 2 fekete),5 molly(3 dalmata és 2 borostyán),3 algaevő harcsa és 4 xifó.A világítás:JUWEL day light fénycső,a szűrő aquaEL Fan. Az akvárium be lett járatva a halak kb 2 hete kerültek bele.
2021. okt. 5. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Molly: 90 litertől tartható, 25-28 fokon

Panda: 16-28 fok, csapatban tartható

Páncélos harcsa: 100 litertől, csapatban, 20-27 fokon

xifó: 22-28 fok, 100 litertől tartható, csapatban

Algaevő: 23-27 fok, 100 literre egy pár


A bejáratás pontosan mit takar? Egy hónapig üzemeltetted növényekkel beültetve az akváriumot?

2021. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon összevissza halaid vannak, olyanok, amiknek tök eltérőek az igényeik, sokan közülük ennél (lényegesen) nagyobb akváriumot igényelnének.

Illetve, nem egyszerre kell az összes halat beletenni még egy megfelelően bejáratott akváriumba se... hanem részletekben, csapatonként.

Milyen szűrőd van pontosan? Aquael Fanból van vagy egy tudat méret/teljesítmény...

Túl sok, nem összeillő és nem ide való halad van, ezt így át kellene gondolni, és egy részüktől megszabadulni. Az a baj, hogy molli 100 liter alatt felejtős, xifó meg 120 alatt, tehát a nem talajlakók kilőve. Maradhatna valamelyik páncélos harcsa faj, mondjuk egy 5-6 fős csapat, VAGY nagyon sikítósan egy db anci a talajon.

Elevenszülőkből ekkora akváriumba inkább platti vagy guppi, mert a jelenlegieknek ez kicsi.

2021. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tudat=tucat, bocs :)
2021. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Forogva úszás akár mérgezés is lehet. Csinálj egy feles vízcserét hátha segít.
2021. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát én eladó segítését kértem a halakkal kapcsolatban hogy ebbe a méretbe mit tudna javasolni és párat felsorolt majd ők lettek.A szűrő típusa : [link]
2021. okt. 5. 19:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó abban érdekelt, hogy minél több halat eladjon, szakmai tudás nem nagyon szokott lenni.
2021. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a gyári ajánlás legalját lehet maximum figyelembe venni. A te szűrőd gyári ajánlása 60-100 literes akváriumhoz van, szóval egy alultelepített 80-ast sok növénnyel elvinne, de a te akváriumod sajnos minden, csak nem alultelepített.

Kellene egy erősebb szűrő, és/vagy mint az előző (4.) válaszomban írtam, a halnépesség felülvizsgálása.

Növényesítéssel hogy állsz az akváriumban? Mennyit ment az akvárium üresen, mielőtt ez a sok hal egyszerre belekerült?

2021. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyjából 3 hetet ment az akvárium üresen és a halak külön lettek(fajonként)beletéve.

Növények jelenleg 4 db van benne a nevüket sajnos nem tudom megmondani mert nem emlékszem rájuk.Ebből 3 nagyobb 1 kisebb van.

Akkor csinálok egy feles vízcserét meg nézzek egy erősebb szűrőt hozzá szerintem.

Még azt szeretném kérdezni hogy a többi hal miért nem produkál ilyen tüneteket/viselkedést?

2021. okt. 5. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!