Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik algaevő harcsám nem...

Az egyik algaevő harcsám nem nagyon akar mozogni és enni sem hajlandó és ma ahogy az akváriumra néztem forogva úszott.Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egy hete az egyik panda páncélosharcsánál ugyan ilyen tünetek voltak őt külön is vettem de pár órán belül el is pusztult.Ez valami fertőző betegség lehet vagy stressz? Az akváriumban jelenleg vannak xifók,mollyk,páncélos harcsák,algaevő harcsák.A többi halnak semmi baja.

2021. okt. 5. 18:52
1 2
 11/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Minden igaz amit a többiek leírtak de jelenleg szerintem még nem áll fenn a túltelepítés veszélye és egyenlőre a szűrés is megfelelő lehet. 2 hete vásárolt halak még bőven növendék korúak ezért nem hinném, hogy ez mérgezés volt. Ezek a halak már a boltban fertőzöttek voltak csak a szállítással, telepítéssel járó stressz felerősítette a betegséget. Sajnos ha egy hal pörög akkor a fertőzés már az idegrendszerét is megtámadta és ez nem két hét alatt alakult ki, rajtuk már semmi nem segít. Jól tetted, hogy azonnal különtetted, ezzel is ezt kell tenni. Én nem ismerek olyan gyógyszert ami ebből az állapotából kihozza de a tartó akvárium vízét és az egészségesnek tűnő halakat fertőtleníteni kellene, egyenlőre sózással a bontóbacik védelmében. Javasolnám a fele víz elvételét de nem egyszerre hanem 2 naponta 20-20% mértékben. 6 púpos teáskanálnyi só elég lesz de vízcserekor arányosan pótold. Fogadd meg a kollégák tanácsát mert ez az akvárium kicsi lesz ha megnőnek a halak és a egyedszámot is rendezni kell, ebbe én nem folyok bele mert jók az ajánlások amiket adtak. Nem szabad senkire hagyatkozni halvásárláskos, fel kell készülni. Az új halkat fertőtleníteni kell és mivel van karantén akváriumod azt is használni kellene, jobban mondva kellett volna.
2021. okt. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!