Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumban elfér...

300 literes akváriumban elfér egy 30cm-es algaevő?

Figyelt kérdés
Sajnos egy barátomnak elkezdett ereszteni éjjel az akváriuma, és ideiglenesen átraktuk az algaevőt az enyémbe. Ez inkább növényes akvárium, 20 parázslazac, 12 serpalazac van benne. Pár hétig maradhat nálam?
2021. okt. 15. 07:53
 1/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Hát, ha jobb megoldás nincs és csak pár hétről van szó akkor igen, maradhat. Nem hiszem ,hogy bármi baja lesz, de azért a vízcserékre figyelj oda mert egy ekkora állat biztos megdobhatta az értékeket.
2021. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a lehetséges fertőzések miatt nem raktam volna idegen halat az akváriumomba.
2021. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos más lehetőség nem volt.

Egy vödör vízben kapott 10 perces metilénkék fürdőt.

A többi hala így is egy 60literes hordóban van, arra kötötte a szűrőt. Van ammónia, nitrát,nitrit,foszfát tesztem, ezekkel nézem a víz paramétereit.

2021. okt. 15. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Repedés volt?
2021. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A frontüvegnél, az alsó ragasztás elkezdett folyatni. Van vagy 15 éves az akvárium, így vesz inkább újat.
2021. okt. 15. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Az ő döntése, csak az ilyesmit újraszilikonozással kétezer forintból meg lehet csinálni és akkor nem kell heteket várni.
2021. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eléggé vízköves is, ha már így járt, nem akar vergődni vele, meg opti üvegből akarja csináltatni(mondtam, hogy szerintem nem éri meg, de ha ezt akarja...)
2021. okt. 15. 12:33
 8/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem akarok beleokoskodni meg ilyesmi, de opti üvegből nem inkább azoknak éri meg akik fotóversenyeken meg ilyesmiken indulnak? Mármint átlag mezei akvaristának otthonra felesleges plusz költség, még ha csak a frontüveget cseréli is optira sima üveg helyett. Persze az ő döntése, az ő pénze, nincs jogom idegenként beleszólni.
2021. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én inkább a növényezésre helyezem a hangsúlyt. Az én akvám valahol a low-hight tech határán húzódik(0.66wpl világítás, van 1 kis co2 is..) és ő is erre akar áttérni, megtetszett neki a növényes vonal. Eddig csak valisneria, hólyagos vizikehely anubais meg crypto-k voltak neki.

Persze én is hülyeségnek tartom, de hát ha van rá pénze, meg ez a vágya...

De figyelmeztettem, hogy ha a plekó ki meri dúrni valamelyik növényemet, halászlé lesz belőle:D

De eddig nyugis, van egy jó nagy redmoor gyökér, az alá elbújt, alig látszik ki, pedig nem kis jószág:D

2021. okt. 15. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán elvan 300 literben pár hétig, viszont lehet pár növényt lelegel, főleg, ha nagyobb levelűek is vannak. Az én L-es harcsáim még az anubiast is betápolják, főleg ha 1-2 nap kaja kimarad.
2021. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!