Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaírtó mellé lehet marimót...

Algaírtó mellé lehet marimót rakni a halakhoz?

Figyelt kérdés

#alga #Algaírtó
2021. nov. 7. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Algairtót eleve nem kéne rakni semmiféle akváriumba. (kivétel a cyanobaktérium, de az nem alga)
2021. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Mondanám, hogy vedd ki mert szétesik de én is azt tanácsolnám inkább, hogy ne használj algairtót. Az algairtó nem szünteti meg a problémát, sőt a tömegesen elpusztult alga tovább terheli a vizet teret engedve egy újabb algásodásnak. Algairtót új növények vásárlásakor érdemes használni egy karantén akváriumban. Sajnos ezt a harcot algairtó nélkül kell megvívni. Van itt még valami, ha egy akvárium nagyon algás ott a víz rendesen túlterhelt, ha innen hirtelen kiveszed az algát ami eddig úgy ahogy felvette a mérgek nagy részét a halak el is pusztulhatnak. A növényzet helyzetbe hozása tápozással és ideális fényviszonyokkal, a jó szűrés, a részleges vízcserék, a túltelepítés ,túletetés kerülése és a talajtakarítás a megoldás. Ajánlott gyorsan növő növények telepítése is pl tüskéshínár és egyéb hínárfélék, tócsagaz, moszatpáfrány, rucaöröm, máj moha stb. Tetszetős algafélékkel is lehet védekezni de ezekből elég sok kell a sikerhez egy, két algagolyó édes kevés egy közepes méretű akváriumba.
2021. nov. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van növényzet az akváriumban, plussz díszelemként gondoltam a marimóra.

Köszi a tanácsokat, ez egy megörökölt akvárium, és picit hirtelen jött a haltartás nekem.

Elég rossz állapotban volt, ezért újratelepítettem a helyet új növényekkel talajjal, stb.

2021. nov. 8. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!