Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg harcos. Hasvízkór?

Beteg harcos. Hasvízkór?

Figyelt kérdés

Szegény halam az akvárium alján, oldalra hajló gerinccel fekszik.

A hasa meg van duzzadva, mintha kis sebek is lennének az oldalán.

Képek róla:

[link]

[link]

Félek hogy ez hasvízkór kezdete.


1 héttel ezelőtt súlyosnak tűnő dülledt szemből jött teljesen rendbe, még a szeme is kitisztult átlátszóvá. Sera baktopurral kezeltem, és most, a leromlott állapot miatt megismételtem az előírt a kezelést.


Emellett 15-30 perces epson sós fürdőt kapott ma (1 púpos evőkanál, az akvárium hőmérsékletére beállított 5l vízben)


Az akváriumról:

1 hal

36l (40x30x30) a talajjal számolva kb. 30l víz

Belső szűrő 300l / óra

Nitrát, nitrit és ammónia mind 0.

Lassan növő növények + átokhínár, békalencse

PH 7.6

Keménység a vízmű oldaláról nézve:

Összes keménység 126 mg/l CaO


A kezeléstől eltekintve most hogy beteges lett, két naponta cserélek 25%-30% vizet, klórtalanítva természetesen.


Tehetek bármit érte?



2021. nov. 27. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A leírás nagyon precíz csak a lényeg maradt ki: mivel etetsz? vörös szúnyoglárva, lemezestápok, tubifex, igen veszélyesek. Fix tápok, planktonok, ajánlhatom. (a haladtól elbúcsúzhatsz).
2021. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tetra márkájú pelletet és fagyasztott artémiát vörös szunyoglárvát és cyclopsot etettem vele.


Ma él de fekszik az aljzaton.

2021. nov. 28. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A vörös szúnyoglárva, tubifex bélflórája tele van talajbaktériumokkal, amit csak az erre kalibrált immunrendszer tolerál (ponty). Állítólag alapos mosás után veszélytelen de az én tapasztalatom hogy csak a kiéheztetés teszi azzá, amit fagyasztott állapotban nem lehet alkalmazni. A bélgyulladásból, hasvízkórból nem igen van visszatérés de hát van aki a villámcsapást is túléli.
2021. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Update: felült a szűrőre, legalább tud így levegőt venni.


Nem tudom hogy van -e értelme sőfürdőkkel stresszelni vagy hagyjam csak békén leoltott villannyal és várjam mi lesz vele.

2021. nov. 28. 13:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy a szunyoglárvából lehet ilyen baj, mert annyira sokan etetnek vele. De ezentúl 100% elkerülöm, a tubifex dettó.
2021. nov. 28. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sófürdő nem éri el a gyulladt beleket, a külső paraziták ellen néha hatásos. Adhatsz neki esélyt hogy az utolsó pillanatig harcolhasson vagy eutanázia lehűtéssel, mindkettő helyes döntés.
2021. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos elpusztult, de legalább nem szenved többé.
2021. nov. 28. 23:46
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látom, hogy már késő de azért írnék pár sort. A természetes környezetükben is esznek vörös szúnyoglárvát és tubit is, az a gond a bolti fagyasztottal, hogy nem tudni hol gyűjtötték, sajnos előfordulhat, hogy húsfeldolgozó üzemek szennyvízcsatornáiból is ahol tömegesen előfordulnak. Sokan a horgas légzőszervét okolják de szerintem ez max a szárítottnál jelent gondot ha nem áztatták be etetés előtt. Érdemes ezt a két fagyit kihagyni az étrendből, inkább fehér és fekete szúnyoglárvát adj. A tápot érdemes kicsit beáztatni etetés előtt mert ha bezabál megdagadhat benne és ez is komoly problémát okozhat. A szemkidülledés állt rossz vízminőségre utal de legyengült immunrendszerű és öreg halaknál tiszta vízben is előfordulhat. A sózás akkor hatásos amikor látod, hogy dörgölőzik egy hal, ilyenkor egy talajtakarítás és plusz részleges vízcsere is indokolt ill, gyors fürdők akváriumon kívül. A kialakult hasvízkór nagyon ritkán kezelhető itt is segíthet valamit a vízcsere és a takarítás a gyógyszer mellett sózni is lehet de ide keserűsó kell ez elősegíti a sejtközi víz kiürülését a hal testéből. Sajnos ritka, hogy ebből az állapotukból felgyógyuljanak, ha túl is élik akkora kárt szenved az immunrendszerük és veséjük, hogy rövid idő után az öregség tüneteit mutatva kimúlnak. A betta amúgy is rövid életű hal a tiéd is lehet, hogy már koros is volt. Sajnálom.
2021. nov. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál. Sajnos a betta csak 8 hónapja volt nálam, és a színe is változott sokat azóta hogy elhoztam a kereskedésből, így biztos hogy túl fiatal volt szegény.

Próbálom visszaforgatni az eseményeket hogy mit ronthattam el.

Ennek a vörös szúnyoglárva fagyinak elég erős, rossz szaga is volt, most utólag gondolom hogy lehet hogy már úgy vettem hogy romlott volt.


A só amit használtam keserű só volt, nem tudom igaz -e de úgy hallottam a sima só vagy akvárium só még árthat is hasvízkórnál.


Remélem a jövőben sikerül elkerülni ezt a szomorú esetet, biztos maradok ezeknél a biztonságos fagyasztottaknál, de azokat is inkább átmosom egy szűrővel.

2021. nov. 30. 23:05
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
76%
A helytelenül, v a túl sokáig tárolt fagyik tönkremehetnek ha valami miatt kiolvadt azt már visszafagyasztani nem szabadna, sajnos hallottam ilyen dolgokról is. Én nagyon régóta reszelt, fagyasztott szárnyas szível is etetek, a növényevőkön kívül mindegyik hal szereti. Itt a lényeg az alapos zsírtalanításon és kiáztatáson van, ha ez megtörtént egy csomó jó minőségű és biztonsággal adható kaját kaptál kiegészítő eledelként. Érdemes fagyasztás előtt kiporciózni én a gyári fagyik kiürült tartójába töltöm. Egy héten 2 max 3 alkalommal adható, érdemes a koplalónap előtt adni. Ajánlom neked is. Borjú, pulyka, csirke használható. A megtisztított és kiáztatott szívet hirtelen lefagyasztod majd a hal méretének megfelelő méretű sajtreszelővel lereszeled, porciózod és visszafagyasztod ( ez a hirtelen visszafagyasztás nem okoz minőségromlást, de többször már nem szabad). Etetés előtt mint minden fagyit ezt is érdemes szűrőbe tenni és folyó víz alatt átmosni, kiolvasztani.
2021. dec. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!