Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literbe nano halakból...

120 literbe nano halakból hány darab mehet?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok, jelenleg 12 db galaxy razbóra és kb. 20db moszkító razbóra van benne, de mégis olyan üresnek tűnik az akvárium. Sokszor elvesznek a növények között. Pedig a szakirodalom szerint többet nem nagyon kéne tenni bele. Szerintetek bővíthetek még?

2021. dec. 14. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nyugodtan.
2021. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
A szakirodalom a pontos. Én még azt a 20-at is sokallom.
2021. dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyigény ès a vízterhelés nem épp fedi egymàst mindig egyenlően az akváriumoknál.

Ha nagyon jó a szűrőd mehet több hal. (Amit a szettekhez adnak az nem a jó kategória...)

Illetve bruttó- nettó tèrfogat az akváriumban (kavicsot, berendezèst...stb vedd le)

Mindig kiszámolom, h a felnőtt méretüket nézve mennyi mehet az akváriumba ès 2 hallal kevesebbet veszek (igaz nekem nagy halaim vannak, a piciknél ez nem tudom pontosan mennyi mínuszt kéne, hogy jelentsen)


Mindenképp a meglévő rajokat akarod bővíteni? Én lehet vmi olyan halat keresnék ami mozog kicsit külön a többiektől (persze amivel együtt lehet őket tartani)

2021. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az tetszik, mikor az apróbb halak, csapatban együtt úsznak.
2021. dec. 15. 05:31
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, dús növényzet és jó szűrés mellett éppenséggel telepíthető lenne egy kis raj talajlakó pl apróbb csíkfélék, esetleg garnélák is. A középső és felső részbe én már nem tennék több halat nem mondom, hogy 2-3 galaxyt ne tegyél a rajhoz de szerintem ez a rész megtelt. Sajnos azt a látványt amire vágysz a legtöbb rajhal csak serdülő korban mutatja, később a nagy rajok kisebb csoportokra oszlanak, együtt max etetéskor láthatóak.:D A rivalizálás, a kisebb nagyobb csetepaték a jobb helyekért és a nőstényekért fellazítja az egykor jól záró közösséget ami tulajdonképpen egyfajta védelmi rendszer a ragadózók megzavarására. Idősebb korban rajban úszást jobban mondva libasorban való úszást:D a szivárványos ökléknél tapasztaltam.
2021. dec. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
6 liter víz kell egy közepes méretű halnak.
2021. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Sajnos azt a látványt amire vágysz a legtöbb rajhal csak serdülő korban mutatja, később a nagy rajok kisebb csoportokra oszlanak, együtt max etetéskor láthatóak.:D"


Volt már neonom, Amandám, ékfoltos razbórám meg többféle rajhalam, pontylazacaim, de soha semmi nem állt össze annyira, mint a Hengeli razbórák. Ezek valami baromi jól együtt úsznak, szorosan, ezerszer jobban, mint a neonok, soha nem mennek szét egy percre sem, pedig már nem olyan fiatalok. Egy őrszemet mindig kiállítanak a csapattól távolabbra, aki figyel, őrködik, de a csapat többi tagja nagyon szorosan összetart. Én még semelyik másik fajnál nem láttam ilyen szoros együtt mozgást, mint náluk. És akkor sem esnek szét, ha sokan vannak, meg akkor sem, ha kevesen, már 3-4 db is ugyanúgy összeáll, mint 15-20-30 db - pl. a neonokkal ellentétben. Ha csak simán beírjátok a faj nevét a képkeresőbe, csupa olyan képet találni róluk, ahol nagyon egyben vannak. Folyamatosan az egységre törekednek. Ha 1-2 példány kiúszik, akkor rögtön megy utánuk az egész raj, vagy fordítva, ha 1-2 példány kiúszik, azonnal vissza is tér a rajba a lehető legrövidebb időn belül. Nagyon érdekesek :), én nagyon szeretem őket. És szerintem szépek is, csapatban nagyon jól mutatnak a narancssárgás vagy réz fényükkel. :) Meg viszonylag picik is, az ékfoltosnál vagy a neonnál is jóval kisebbek, karcsúbbak, 2,5-3 cm-esek csupán. Én nagy rajongójuk vagyok. :)

(Bocs, ez nem válasz az eredeti kérdésre, meg én sem a középső zónába telepítenék már, csak érdekességképpen megírtam a személyes tapasztalataimat. Szerintem az egyik legjobban összetartó és együtt mozgó faj a hengeli. :))

2022. jan. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
A fekete tetrák is viszonylag jól együtt úsznak egy nagyobb akvárium felső középső részében. Kisebb akváriumnál ez nem tűnik fel mert nem túl szorosan zárnak és úgy tűnhet, hogy össze vissza úszkálnak a felszín közelében pedig nem, csak szűk a hely miatt nem látszik az összetartó raj.
2022. jan. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálam akkor is a kis kék-piros neonhal a nyerő, pont azért mert kisebb helyen is jól mutat és viszonylag nyugisak.
2022. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!