Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kvarc homok jó lesz akváriumba ?

Kvarc homok jó lesz akváriumba ?

Figyelt kérdés

Egy 200literes akváriumba szeretnék guppykat tartani kvarc homokot tennék talajba amibe elég sok növényt ültetnék alkalmas erre a kvarc homok ? Tudnak benne fejlődni a növények ?

A másik 128l akváriumomban JBL manado van de sajnos nagyon könnyű még a filter is sokszor felkavarja azért gondolkoztam a kvarc homokon


2021. dec. 30. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó a kvarc homok, de nagyon sokszor át kell mosni, hogy tiszta legyen, és ne kavarodjon fel folyamatosan.

Sajnos a kvarc homok nagyon koszos, ezért mosásnál elég sok el is fog menni belőle.

2021. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm azzal nem lesz gond ha kell napokon keresztül mosom


Én csak a növények miatt aggódom hogy fognak e tudni benne rendesen fejlődni nem e lesz gond ?

2021. dec. 30. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor az nem téma. :)

Nekem teknősős akim van, amiben már folyami homok van, de növényem már nincs, így nem vagyok sajnos nagyon jártas a témában.


Amennyire tudom, a tiszta kvarchomok nem lesz elég ha nagyon növényes akit szeretnél. Kellene táptalaj is alá, mert a kvarchomok nem tudja a szükséges tápokat megkötni a növények számára.


Van egy jó topic, ezt érdemes átolvasnod mielőtt elkezded szerintem :)


[link]

2021. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Érdemes 1-3 mm szemcsenagyságú folyami sóderrel keverni és a növények gyökereihez táptablettát dugni. Ültetőtálakat is alkalmazhatsz. Nagyon régóta használok ilyen talajt, egy életet kiszolgál csak félévente kell egy kis táptabletta. A talajporszívózás és a turkálós halak miatt érdemes un mozdonyhomokot, térkőhomokot, v osztályozott kvarcot venni, ezek durvább szemcseméretűek és nem keverednek fel.
2021. dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!