Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aksit, hogy rendezzem be?...

Hasasasa kérdése:

Aksit, hogy rendezzem be? (lent többi)

Figyelt kérdés

Az akvárium kb 75 literes és régi(nem tudom, hogy az számít e de talán 5 évnél is idősebb)van egy vízszűrő-tisztító ami és az a víz melegítő cső vagy hogyan hívják meg egy hőmérő és még minden ami kell kivéve neon cső.


Azt szeretném tudni, hogy a Afrikai törpe karmos béka meg fér az aranyhallal?

mit teygek le talajnak kavics, homok vagy keverten van még barlangom művirágot megéri betenni?

hány hőmérsékleten jó a víz ennek a két fajnak(persze akarok még más fajokat is


a lényeg az, hogy mi a jó berendezés, rendtartás(halak egészsége,tisztaság) és, hogy milyen fajok férnek meg egymással?


már mondtak olyat is, hogy a békáknak ne szabad kavics mert felsérti a hasukat meg elviszi őket az erős sodrása a vizszűrőnek


meg, hogy a növények nem tudnak rendesen gyökeret ereszteni a kavicsos talajban


már voltak halaim akkor két békám volt kettő ilyen fekete és piros amiknek sajnos nem tudom a nevét már és még volt egy ilyen szopós szájú is bocs a nevekért de most nincs kedven keresni vagy gondolkodni rajta


ebben is az a lényeg, hogy megdőglött mind


és milyen kajákat adjak nekik?


elég komolyan gondolom és értek is hozzá mert nézegettem ilyen könyveket csak erre válaszoljatok nekem mer nem akarok megint fölös pénzt dobálni halakra ha megdöglenek

:D


2010. szept. 7. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Aranyhalat 100liter alatt ne tarts, a karmosbéka tudtommal meleg vizet kedvel az aranyhal hideget. És nem lehet egyöütt tartani őket
2010. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kavics a legjobb szerintem, mondjuk azt nem tudom, hogy a békát tényleg felsérti-e. Ahol veszed az állatokat biztos szívesen válaszolnak kérdéseidre, legalábbis nálunk így volt, és mostmár 6 éve van akváriumunk (mondjuk csak 60 literes), elmondtak mindent, semmi gond nem volt.
2010. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Suhanc72 ***** válasza:

Hát az látszik, hogy értesz hozzá...

Az aranyhalnak nagyobb akvárium az igazán jó és hideg vízi fajta. Ha ilyet akarsz, akkor jó a kavics aljzat és a műnövény (a művirág hülyén néz ki a víz alatt), mert az élőt szétcincálja. A karmosbéka meleg vízi, tehát ne tarts őket együtt. Mielőtt különböző fajtákat teszel egybe, tájékozódj, hogy mit mivel és miért. Ha értesz hozzá , akkor bizonyára tudod, hogy az egymással tartott fajták hőmérséklet- PH- és vízkeménység iránti szükséglete megegyező. A növény pedig tud gyökeret ereszteni a kavicsos aljzatba, csak nem biztos, hogy jól meg tud kapaszkodni és megfelelő tápanyagot tud felvenni belőle. Neon helyett inkább inkább mondd azt, hogy fénycső. Ha csak halat tartasz,akkor nincs rá szükséged, ha növényt is tartasz, akkor nem csak hogy be kell szerezned egyet, de még arra is figyelned kell, hogy milyen növénynek milyen színtartományú csőre van szüksége.

[link]

Itt szétnézhetsz, és ha már az összes kérdésre tudod a választ, sőt még a rég elpusztult állataidnak is megtanultad a fajtáját és azt, hogy mitől pusztultak el, akkor (és csakis akkor) rendezd be az "aksit".

2010. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de te semmit nem értesz hozzá. Ha értenél akkor nem írnál ekkora ökörségeket ("és az a víz melegítő cső vagy hogyan hívják", "művirág", "már voltak halaim akkor két békám volt kettő ilyen fekete és piros amiknek sajnos nem tudom a nevét már és még volt egy ilyen szopós szájú is", "és milyen kajákat adjak nekik?") ...olvasgasd el amit az előző válaszoló küldött, meg ajánlom az akvarista.hu és a diszhal.info oldalakat is...
2010. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó te biztos többet értesz hozzá :D
2010. szept. 8. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
300 literes afrikai sügeres akváriummal, 10 éve 2 ékszerteknőssel (200 literes akvárium), voltak már aranyhalaim nekem is, szerintem kicsit többet értek hozzá, mint te.
2010. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazad van bocs kicsit elragadtattam magam:D
2010. szept. 9. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!