Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 25l-es kis akváriumom,...

SwiTe kérdése:

Van egy 25l-es kis akváriumom, mennyi halat tehetek bele? Neonhalakat és guppikat, illetve algaevő harcsákat szeretnék bele tenni.

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 13:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én eddig még senkit nem pontoztam...
2022. jan. 7. 14:35
 12/18 A kérdező kommentje:
És ha törvény tiltja, akkor miért lehet kapni, ráadásul úgy, hogy a dobozán rajta van ez az akvárium, benne vagy 20 neonhal? És nem raktam még bele semmit, még ki sem bontottam, ajándék volt, azért kérdeztem rá itt először, mielőtt még állatkínzónak tűnnék..
2022. jan. 7. 14:41
 13/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

Ha nem te pontoztál le mindenkit akkor bocsánat. Ne vedd magadra.


Nem csak ilyet árulnak hanem még pici gömbakváriumokat is s annak a dobozán is rendszerint halak vannak. Ez csak marketing, látványelem. Gondolom ha valami látványos s ismert halat raknak a dobozra (pl: betta, aranyhal, neonhal stb) akkor könnyebb eladni. Viszont nem kötelező halat venni bele illetve kínozni lehet bármekkora akváriumban, önmagában ez nem biztosíték szinte semmire. Van olyan hal aminek 100 vagy akár 1.000 liter is édeskevés.

Egy kisebb akvárium is rengeteg mindenre jó de kifejlett halakat véglegesen benne tartani pont nem alkalmas. A korábban említettek mellett még lehet belőle mini florárium/paludárium/ vivárium stb vagy szárazföldi gerincteleneknek is jó lehet.

2022. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Mert azt nem tiltja a törvény, hogy ilyen képet tegyenek rá :-( A fogyasztóvédelmet pedig megszüntették. Amúgy kerti medencék dobozára is hamis képet szoktak tenni, amin nagyobb a medence. Játékkonyhánál is hallottam ilyenről. Aki vette neked, sajnos nem nézett utána.
2022. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha látsz egy fiatalító krémet aminek a reklámjában egy öregasszony babává változik akkor azt elhiszed? Nyílván nem. A képen állatkínzás látható a törvény szerint minimum 30l akvárium kell egy gerinces halnak.

A garnéláknak, rákoknak és csigáknak árulják ezeket az akváriumok az nem halnak.


Ha semmifeleképpen nem szeretnél új akvaáriumot venni tenyél bele pár rákot és csigát. A rákok nagyon jó fejek.


Egyébként kezdő vagy szóval alapból nagy akvárium kellene neked annak nehezebben borul fel az egyensúlya: ,,Kisakvárium nagybaj, nagy akvárium kisbaj"

2022. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Ha már kezdő szint meg ilyesmik akkor ezek biztos segítségedre lesznek Kérdező:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2022. jan. 8. 08:47
 18/18 anonim válasza:
75%
Semennyit, 30 liter alatt illegális gerinces állatot akváriumban tartani
2022. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!