Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik azok a fehér féreg szerű...

Mik azok a fehér féreg szerű izék az akváriumban? Ártalmasak?

Figyelt kérdés
Az aljzatban élnek (tápaljzat, olyasmi mint a föld, csak kis golyók, és akvába való, imádják a növények), általában ott vannak lent, ritkán látom őket mászni az üvegen. Olyanok, mint a bélférgek, annyi különbséggel, hogy 4-5 mm hosszúak, és cérnavastagságúak. Nincs belőlük olyan sok, és eddig semmi rosszat nem csináltak. Holnap megyünk venni halat az akvába, mert letelt a két hét, majd az eladótól is megkérdezzük (ért hozzá). Azt olvastam, hogy ártalmatlanok, és majd eltűnnek, és új akvákban gyakran előfordulnak. Ez igaz? Gondolom a kis páncélos harcsa amúgyis eltakarítja majd őket :D

2022. jan. 18. 21:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze ha az eladó azt mondja, hogy ártalmasak, még nem jön bele hal
2022. jan. 18. 21:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem örvényférgek ? Tubifex kivételével minden férget ki kell irtani.
2022. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még tegnap utána néztem, de nem hasonlít rá :/
2022. jan. 19. 07:51
 4/10 ballaervin ***** válasza:
24%
Egy kérdés a táptalaj fellet van valami más talaj bármi mivel az k... ártalmas a halaknak.2 hét? hammar hát ez nem idő függő baktérium kulturát tetél a vizedbe?Ha ezek nincsenek meg a halaid naprol napra fel fordulnak majd vagy lehet szerencséd de én nem kockáztatnék életeket.
2022. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, lett bele téve baktérium, hogy meglegyen az ökoszisztéma, mit gondoltál, mire kell a két hét? A táptalajon kívül növények és akváriumdíszek vannak, amik el lettek mosva, és néhány csiga. A kommented első mondatát nem igazán tudom értelmezni, bocsi, de a táptalaj amit vettünk nem ártalmas a halaknak, sőt, jó is nekik, rá van írva, utána olvastunk, és az eladó is mondta 😅😅
2022. jan. 19. 14:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos, voltunk a boltban, és az eladó azt mondta teljesen ártalmatlanok, és azt jelentik, hogy élhető az akvárium :D
2022. jan. 19. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Planária.
2022. febr. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ők voltak, igen, de a betta már gondoskodott róluk <3
2022. febr. 6. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Társasba nem való a betta. De gondolom nem is olyan medence.
2022. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs benne sok hal a betta mellett, csak néhány razbóra és egy kis csapat panda cory, de többen nem lesznek már. Nem bántják egymást és tök jól megvannak.
2022. febr. 6. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!