Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok otthon a lakasba...

Tarthatok otthon a lakasba pontyot akvariumba? Mekkora hely kell neki?

Figyelt kérdés
Vagy eleg pont akkora hogy hosszaba elferjen es neha kiveszem es megforditom?
2022. febr. 22. 13:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mas forumokon olvastam, es nagyon jol kifejtette valaki,hogy pl az allatokat es embereket egy kalap ala vonta es hogy mindenkire oda kell figyelni. Mindazonaltal az embereket nem oljuk meg es esszuk meg. Ergo nem lehet mindenkit egy kalapba tenni.
2022. febr. 23. 10:13
 22/30 anonim ***** válasza:
Nem én fenyegetlek börtönnel, hanem a BTK. Illetve te saját magad, mert azt hiszed, te a törvények felett állsz és mindent megtehetsz. Hát megsúgom, nem így van, a törvényeket mindenkinek be kell tartani. Ha meg nem tartod be, akkor vess magadra és számolj a következményekkel.
2022. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
58%
Hiába írogatsz privátban, nem fogok ott válaszolni. Inkább szállj egy kicsit magadba, és hagyj fel az állatkínzással, mindenkinek jobb lenne.
2022. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
hja, aztan majd az lesz a kovetkezo,hogy a tesztat ne kotorjam ki a tanyer szelere,mert maganyos lesz ha nem a kozepen van.. de elbutult a vilag. mennek mint a birkak.
2022. febr. 23. 10:23
 25/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
69%

“Akkor a fater mikor hazahozta szatyorba az elo halat mikor gyerek voltam es kb 15percig nem volt vizbe es utana meg bedobta a lavorba es meg siman uszkalt, akkor az is allatkinzas?”


Igen, az is állatkínzás. Ahogyan mondjuk a folyamatosan 1 méteres láncon tartott kutya is állatkínzás pedig a “gazdája” is úgy gondolkozik mint te: “az csak egy kutya, ezért van, ne essünk túlzásba”.

Abban igazad van ,hogy a pontyot általában nem azért vesz az ember ,hogy nézegesse hanem ,hogy megegye. Te is inkább tedd azt s ne kínozd szerencsétlent 1 hétig se. Minek? Akkor szerezd be egy hét múlva, vagy most de akkor ne élve kínozd hanem öld meg s fagyaszd le. Vagy ha mindenképp élve kell minimum egy hétig akkor már csinálj neki egy ~500 literes akváriumot/ tartályt/ lavórt stb baromi erős szűréssel s megfelelő bánásmód mellett talán nem fog szenvedni vagy csak minimálisan. De ezt a “megveszem s berakom egy akkora helyre amiben éppen elfér, majd néha megforgatom” dolgot felejtsd el, nem is tudom hogy gondoltad…. Van elég állatkínzás a világon, minek még tovább szaporítani?

2022. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Lattal te mar halaszhajot amikor a hajoba tomegevel vannak a rakterebe a halak? Senkit se erdekel,hogy a halnak jo e vagy se, az kaja. A kutyas kerdesre meg, a kutya nem kaja, az hazi kedvenc,erzelmileg kotodik hozzad, szeret, jon utanad. A halat nem erdekli,hogy mi van korulotte,csak nez a bamba képével. Regebben ez se erdekelt, ahogy mondtam az oregem is ugy hozta haza. Semmi bajunk nem lett tole.
2022. febr. 23. 13:51
 27/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
76%

“Lattal te mar halaszhajot amikor a hajoba tomegevel vannak a rakterebe a halak?”


Nyilván akkor is szenvednek a halak. Vagy szerinted nem? Persze enni kell s valahol “muszáj” az ilyesmi, valamilyen formában. Csakhogy te épp nem ipari mennyiségben készülsz kaját termelni, hanem csak egy szerencsétlen halat szeretnél. Akkor meg pláne minek direkt kínozni ha elkerülhető lenne?


“A kutyas kerdesre meg, a kutya nem kaja, az hazi kedvenc,erzelmileg kotodik hozzad, szeret, jon utanad. A halat nem erdekli,hogy mi van korulotte,csak nez a bamba képével.”


Van ahol kutyát is esznek. A disznók is nagyon intelligensek, némelyik kutyánál is okosabbak. Mi mégis megesszük, máshol nem. A tehenek “bambábbak” mondjuk egy kutyánál de mégis Indiában szent állat, máshol meg szintén megeszik. De egyik állat sem érdemli meg ,hogy kínozzák amikor elkerülhető lenne.


Mondjuk ha láthatóan nem érdekelnek a válaszok akkor miért írsz ki kérdést? Lehet pontyot akváriumban tartani ha az megfelelő a számára. Ha nem megfelelő akkor az csak felesleges állatkínzás. Nem nagyon van mit tovább ragozni ezen.

2022. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre: Az akvárium egy életközösség, célja a lakóinak megfelelő élettér biztosítása, mivel a ponty társas lény ezért 10000-literes akvában már értelmezhető. 200L-tartályban ideiglenesen rövid ideig technikailag kivitelezhető de kerülendő. Nagyon büszke vagyok itt az akvarista testvéreim példás kiállására, csak azt nem tudom miért kussoltak vagy álltak át azonnal a másik oldalra amikor a horgászat szóbakerült.

A hal nem kussol, kifejezi véleményét csak a főemlősök nem értik a jelzéseit.

2022. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%
Akkor dobjad …. Egyébként köszönöm a színvonalas privátokat. Hála neked ma sem felejtettem el ,hogy merre van arccal a magyar állattartási kultúra. Hasonló szépet-jókat kívánok neked is!
2022. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kedvesem, most olvastam a privátodat ahol kifejezted vágyadat anyám szája szélén való lefolyásomra. Pár éve ez még egész menő dumának számított, mára már vérciki. Még ki se röhögnek érte, a döbbent szánakozás jut osztályrészedül ha ezt tolod. Szerintem váltsál idén divatos és ütős szófordulatra, mert ez így nagyon kevés már.

Mitől függött, hogy én csak egy privátot kaptam, és azt olvasom más meg többet? Ők mivel érdemeltek többet??? :DDD

2022. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!