Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csikóhalat lehet otthon...

Csikóhalat lehet otthon akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Tehát nem-e védett állat, vagy nagyon drága, vagy nagyon kényes, stb? Ha lehet tartani, akkor van valakinek ebben tapasztalata? Hol lehet venni? Kb. mennyibe kerül? Mekkora a helyigénye? Stb.
2013. szept. 3. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Lehet tartani a hal magába nem drága de rengeteg pénzbe kerül a tartása és a felszerelés hozzá ráadásul gondolom nem hogy a tengeri hanem az édesvízi akvarisztikához sem értesz csak láttad a tvbe vagy valami hasonló.Mert aki édesvízizik általába tisztába szokott lenni valamilyen szinten ilyenekkel is főleg ha itt is jár ráragad kis tudomány:)
2013. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, nem értek semmit a halakhoz, sosem volt, nem is érdekelnek, de múltkor láttam a Tropicariumban csikóhalat amikor a kislányommal voltunk ott, és nagyon megtetszett. A többi akvárium részt végig untam, de a csikóhalnál úgy megragadtam mint egy kisgyerek.

Miért százezres nagyságrendű az akvárium fenntartása?

Mivel tényleg nem volt még semmilyen halam, így nem tudom mi kellhet hozzá. Gondolom táp, meg vízszűrő, meg felszerelések, de azokat nem csak egyszer kell megvenni? (persze a tápot folyamatosan)

2013. szept. 3. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert tengeri akvárium kell hozzá, és azt bizony nem tudod olcsón összehajítani.
2013. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező egy tengeri akvárium alapból elég nagy mondjuk csikóhalasnak szerintem mivel nem egy mozgékony állat egy 150-200 literes akvi kell kb amibe kell erős szűrés sózott víz (nem 50ft/kg os konyhasóval hanem drágával)Óriási mennyiségű élőkő meg korall stb aminek kg-onkénti ára horribilis összeg kell hozzá tapasztalat mert ezek drága halak nem kéne szétölni őket mert te sem vagy multimillioos gondolom.És amint láttad a kérdésben amit linkeltek pipettával kell etetni naponta sokszor.Időd se lenne rá meg havan mondjuk 5 halad megunnád 2hét alatt ráadásul a tvben láttam hogy ezek a halak hát hogyismondjam nem túl dekoratívak mert a csiga hozzájuk képest egy villámgyors állat :) persze ha te mindenáron szeretnél ilyen háziállatot vehetsz mi csak tájékoztatunk arról hogy nem olcsó és főleg nem kezdőknek való.
2013. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Először kicsit rosszat írtam találomra mert 150-200liter helyett 50iterben is lehet néhányat tartani de nem egyszerű még ha nem is kell nagy akvárium itt leírják a tartásukat meg elég sok infót róluk bár itt is azt írják hogy nem kezdőknek való ha szeretnél vele foglalkozni és van rá egy kis pénzed próbálkozhatsz ha utánaolvasol meg itt gyakorin meg itott szétnézel megtanulsz dolgokat : [link]
2013. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

A tengeri akváriumhoz kell egy RO vízlágyító, ami kb 30 000 Ft, mert a tengeri sót lágy vízzel kell keverni. A só legyen 4 kiló ezer Ft. Aztán kell pl 100 literes akváriumba 10 kiló élőkő, ami legyen még 30-40 ezer Ft. Talajnak 10 kiló korallzuzalék az legyen 5-10 ezer Ft. Aztán kell 1-2db kisebb áramoltató, ami a vizet mozgatja, ez legyen 12 ezer Ft, de nem kell neki nagy sodrás.

Kell egy lámpa a tetejére, aminek a fényében tudnak nőni a caulerpa algák ez legyen mondjuk 16 ezer Ft.


Kell csinálni vízcserét, sót keverni bele. Egy kiló só egy ezres, ami 30 liter vízhez elég. És kéthetente lehet csinálni 10-20 liter vízcserét.


Találtam egy videót amiben etetik.

http://www.youtube.com/watch?v=pltsDFoo21M


Csak szerintem a fő gond ezzel hogy napjában többször kell enni adni neki. Ezt be kell vállalni. Ha nincs kedved egy nap 2x megetetni mert fáradt vagy, vagy elmentek hétvégén valahova akkor éhendöglik. Azt hiszem nehéz jó kondiban tartani. Gondolom fagyasztott kajákat eszik, felolvasztott artemiát, ilyesmit, de nem biztos, annak utána kell olvasni. Valszeg díszhal boltokban be lehet szerezni neki a kajákat.


Szóval meg lehet csinálni, csak nem biztos hogy érdemes. Ezt neked kell eldöntened.

2013. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem 5-10 ezer forinttal akartam nekikezdeni. Időm volna rájuk, mert elég sokat dolgozom itthoról. Csak az a félő, hogy tényleg nincs semmi tapasztalatom az akvarisztika terén, mert még gyerekkoromban sem volt semmilyen vízi állatkánk. Azért még jól átgondolom.
2013. szept. 3. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem 50 liter kicsi lenne neki, nem a hal mérete miatt, vagy mert ő olyan sokat akar rohangálni, hanem mert a sűrű kajabedobálással eléggé szennyeznéd a vizet.


Ha van legalább egy 100 liter víz, abban jobban eloszlik a kajamaradék, mint egy 50 literbe.


És kis csigák, vagy rákok megehetnék alulról a maradékot, ami lehullik. De még úgy is csak nagyon kevés kaját kell adni neki egyszerre. Sokszor kicsit. Szerintem ezért írják, hogy nehéz tartani, mert macera.


Pl egy bohóchalat sokkal könnyebb, mert az bármit megeszik, pl ha elmész nyaralni, bedobsz egy etetőgépbe granulátomot és beállítod hogy napi egyszer öntsön bele kaját, az megeteti.


De szerintem a csikóhal nem eszi meg a granulátum halkajákat. Lehet, hogy az csak fagyasztottat eszik, azt viszont nem tudod etetőgépbe rakni.

2013. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Jó lehet nem elég az 50liter énis csak olvastam amiket írtam meg hallottam itt tőletek egyébként nem tengerizek nekem az drága és nem is tetszik szerintem a édesvíziek szebbek :)
2013. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!