Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Mit tegyek? Mi...

Doruss kérdése:

Segítség! Mit tegyek? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Az egyik legyezőfarkú guppimnak egy óriási szelet hiányzik az uszonyából, a többi része pedig olyan, mintha össze lenne ragadva. Szóval olyan mintha fecskefarka lenne. Már raktam be neki gyógyszert, de nem segít, és nem hiszem, hogy bakteriális lenne, mert egyik halamnak sincs semmi baja rajta kívül. Uszonyrothadás tuti nem lehet, láttam már olyat és az teljesen más. Sehol nem találtam ehhez hasonló betegséget. Mit tegyek még? Nagyon aggódom, kérlek, segítsetek!

Előre is köszönöm!


2010. szept. 14. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet valaki leharapta neki :/
2010. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szegény guppi:( vidd állatorvoshoz
2010. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Tegyél a vízbe xantakridint, a gombák ellen. Akkor is kell védekezni a bacik ellen ilyenkor, ha nem úszórothadásról van szó, mert a sérült részt könnyen megtámadják a vízben lévő, egyébként ártalmatlan bacik.Ha teheted tedd külön, ha nem akkor 2nap múlva cseréld le a víz 30%-át, ha már begyógyszerezted és adagolj aquafuránt,2nap elteltével ismét részleges vízcsere.Győződj meg róla, hogy nincs e csipkelődős hal a társai között.Ha csak megtépték, akkor kb 2-hét amíg összeforr.Nekem gyanús a letapadás, nem jellemző, hogy egy harapástól letapad az úszó, vagy a farok, más is van ott, sajnos.Az aquafuránt előre fel kell oldani egy pohár vízben, mert nehezen oldódik.Ne ijedj meg,sárgásra festi a vizet és opálossá teszi.Vízcserekor ügyelj a hőfokra és klórtalaníts.
2010. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy nem csíphette le egyik sem, tudom, mert ilyen alakban egyszerűen nem tudják lecsípni vagy letépni, mert nem lehet.

Amúgy az a gyógyszer amit beraktam az is sárgásra festi a vizet és ugyanúgy fel kell oldani vízben előre,de az nem aquafurán. Egyébként majd kipróbálom, köszönöm!

2010. szept. 16. 15:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindent megpróbáltam, de elpusztult szegényke...

Mondjuk jobb is így, már nagyon szenvedett :/

2010. szept. 18. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!