Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » RO szűrő bekötése?

Srác980123 kérdése:

RO szűrő bekötése?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Elérkezett az idő, hogy egy RO szűrőre beruházzak.

Annyi lenne a kérdésem hogy, albérletbe ugye semmit nem lehet átalakítani.Magát a szűrőt közvetlen a konyhai csap végére is rá lehet kötni?

Aztán ha megnyitom a csapot akkor folyik rajta végig a víz és így termelné a lágy illetve a szennyvizet, majd használat után leszerelném és eltenném.

Macerásabb mindig felszerelgetni de máshogy nem tudnám megoldani.Ez így lehetséges vagy nem?


2022. ápr. 5. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt kicsit túlkomplikálod.


Nem kell ilyenekkel szórakozni. Mosogató alá be lehet tenni, egy sarokszelepet plusz betenni és úgy meg is oldható.

Pl.:

[link]

Egyik iránya a csapba kötve, a másik az RO szűrőre. És tudod váltogatni.

De ha még részletesebb segítség kell leírom ide bővebben, csak kellene kép hogy néz ki a csap alatt nektek a szerelvény

2022. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. Nem tudod annyira tömítve rácsavarni. Plusz ha leszeded a szűrőt, kiszárad a membrán, és kuka...

Úgyhogy jobb a szűrőt nyomás alatt tartani, és a lágyvíz cső végére tenni egy csapot. Azt valószínűleg külön kellegvenni, mert nem adnak hozzá.

Az átalakítást nem tudom, hogy fogod megúszni. Az a helyzet, hogy másik sarokszelep kéne a falikorongba.

Most gondolom egy szimpla van benne, azt kell kicserélni egy kombináltra, aminek van a mostani kimenete, plusz egy külön csappal egy 3/4-es kimenet, mint amire a mosó vagy mosogató gépeket is kötik.

2022. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, vagy ilyen

[link]


külön csap felfelé a mosogatóhoz, és külön a 3/4-eshez, amire a szűrő van kötve.

2022. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Ez azért nem teljesen így működik, hogy folyton nyomás alatt kell tartani, mert eleve nem is tudod, hiszen ahhoz az kellene, hogy folyamatosan menjen ;) , mivel ha elzárod a csapot, akkor a mellékvízágon szépen lemegy a nyomás ;) . Egyszerűen a leszerelés után le kell dugózni a végeket, és ennyi, marad benne annyi víz és vízpára, hogy nem szárad ki a membrán.
2022. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De igen, ilyen egyszerű, mert nekem is így van megcsinálva. A szennyvíz csövön is van csap.
2022. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...ami nem jelenti azt, hogy a te megoldásod ne működne, azt viszont jelenti, hogy a hálózati rácsatlakozás ettől még nem megoldott.


Se a csaptelep kifolyócsövének a tömítése, se a "perlátor" néhány menete és tömítése, nem arra van kitalálva, hogy mondjuk 4-5 bár nyomást kibírjon.

Meg alapból, összeházasítani se lenne egyszerű. Hogy?


Esetleg egy ilyet

[link]


A menetes részre menne a szűrő, a 20 mm-es részre menne egy gumi tömlő ( vagy akkora átmérő, amekkora a csaptelep kifolyócsöve) a gumi tömlőt ráhúzni a kifolyócsőre, és egy hagyományos bilinccsel megszorítani. Hát, nem tudom...

A kifolyócső végére is lehet idomokat csavarni, vannak hozzá ilyen adapterek, de hogy az kibírja e a hálózati nyomást.. nem tudom.


Őszintén szólva, ha én lennék a lakástulajdonos, és lenne egystabilan fizető albérlőm, vastagon szarnám le, ha ki kéne cserélni egy szaros sarokszelepet.

Sőt, én cserélném ki! Mondjuk nem azért, mert annyira segítőkész vagyok, hanem hogy ne más gányoljon ott. És ezt halál komolyan mondom, tulajként simán kicserélném, ha egy (hosszú távú) albérlőnek ez lenne a kérése, vagy igénye. Ez csak akkor gáz, ha egy 70 éves összerohadt fossal kell dolgozni. Amúgy negyed órás munka.


És innentől kezdve a legkisebb gond, hogyan, milyen módon védi a kiszáradástól.

A lényeg, hogy végig kell gondolni, hány elzáró csap, vagy hány dugó kell, én a csap mellett döntöttem, és utólag rendeltem néhány pár száz ft-os alkatrészt több ezer ft-os kiszállítási díjért... úgyhogy kérdező, tanulj az én hibámból, ne a sajátodból, tervezz, és úgy vásárolj!

2022. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De igen, ilyen egyszerű, mert nekem is így van megcsinálva. A szennyvíz csövön is van csap."


Nekem meg egy ilyen 4 ágú elzárószelepem van.😉 Illetve a hordóban meg úszó, öblítőcsap helyén meg mágnesszelep, ami rá van kötve az akvárium vezérlésére, így RO vízkészítés kezdetén és végén még egy perces öblítést is csinál.


[link]

2022. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

király! Alapvetően én is nagy barkácsolós vagyok, de szerintem azt meg se tudnám csinálni, amiről beszélsz! :D

Vagyis biztos megtudnám, ha jól utánajárnék mit hogy... De nekem elég kicsi az akvám, úgyhogy annyira nem tolom túl ezt a részt. :)

2022. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!