Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algaevő hal miért bántja a...

Az algaevő hal miért bántja a vitorlás halaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ma reggel sajnos arra ébredtem,hogy az algaevő hálam lehúzta a sarokba a kis vitorlás halamat,gyorsan elzavartam viszont addigra már sajnos nem mozgott.A testének mindkét oldalán egy egy piros folt maradt,ahol szívta gondolom.Körülnéztem az akváriumban hogy megtaláljam a másik vitorlásomat és arra lettem figyelmes hogy a növényzetben van uszonyok nélkül szegénykém és ugyan az a piros folt van a testén.Ezek utan mit csináljak szerintetek?Rakjam át az algaevőket egy külön akváriumba?
2022. ápr. 7. 10:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még,hogy azt hallottam korabban hogy csak az epusztult halakat kezdik ki ,viszont nem hinném hogy a 2vitirlásom pont mára halt volna egyszerre meg,este nagyon jol voltak még és fura hogy egy nap egyből kettő halt meg.
2022. ápr. 7. 10:17
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány literes az akvárium?
2022. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
71%

Írj le MINDENT az akváriumról, többek közt: mekkora; milyen szűrés; hány hal van (pontosan, fajonként); vízcserék mikor mennyi; szűrőtisztítás s egyéb karbantartás mikor-mennyi-hogyan; mivel etetsz s mennyit; növényzet milyen, fejlődik-e rendesen stb; használsz-e bármilyen “szert” (itt főleg gyógyszerekre gondolok); dekoráció van-e s milyen; igazi fa van-e; talaj milyen stb-stb. Ami csak eszedbe jut írd le.


Elöljáróban annyit ,hogy valószínüleg meghaltak azok s vitorlások és elkezdte megrágni őket az anci (gondolom anci/ ancistrus-ról van szó). Élő, életerős halat, pláne vitorlást, nem igazán tud bántani, megölni. Nem olyan a szájszerve meg egyebek, az anci alapjáraton dög és korhadékevő.

2022. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi az oka,de nekem is volt így. A vitrolásaimat támadta meg rendszeresen. Szegények alig tudtak elmenekülni. Valószínűleg kicsi a hely neki.
2022. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A vitorlások most kerültek be az akváriumba? A többi hal mióta van benne?
2022. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A hímek híresen agresszívak és területvédők, nem is lehet kettőt egy akváriumban tartani. Más halakat ugyanúgy megtámadhatnak, ha nem elég a hely.
2022. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na szóval 160literes az akvárium,van benne 4 fátyolfarkú aranyhal és 2gülü szemű fekete színű aranyhal,ők kb megvannak fél éve.Van 3 algaevő,azoknak sajnos nem tudom a nemüket.Az egyik nagyobb,ugy 10centis a másik kettő kisebb.A kisebbekből az egyik bántotta a két vitorlásat.A szürőből 2van,nem tudom pont milyen mert a barátom vette őket,de a nagyobbik az 180liter viz átforgatásara elegendő, szoval bőven jo.Van bent még egy buborékoltato hogy legyen elég oxigén,a talaj apro kövelből áll,van bent egy disz kagyló és egy nagyobb méretű vár.Azon szoktak altalaban lenni az ancik,abba bele is tudnak bújni.A növényzet az műnövény,mivel a boltban azt ajánlottak ,azt mondtak hogy az élőt megennék.Az az igazság nagyon nem értek a halakhoz,azokat a dolgokat vásároltuk meg amit tanácsolták a boltban.Takaritani ugy kb 3hetente szoktuk.
2022. ápr. 7. 12:25
 8/18 A kérdező kommentje:
A vitorlásak ugy 2 hete kerültek be ,elsőre csak szoktattam őket,majd beraktam rendesen és eddig semmi baj nem volt
2022. ápr. 7. 12:26
 9/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“160literes az akvárium”


Ezzel nem is lenne baj.


“van benne 4 fátyolfarkú aranyhal és 2gülü szemű fekete színű aranyhal”


Ezzel viszont már van baj. Tehát 6 aranyhal mindössze 160 literben trópusi halakkal együtt? Durván túl van zsúfolva. Még a legkisebb aranyhal változatokból is legfeljebb 2 (esetleg szűkön 3) mehet ekkora helyre s semmi más, erős szűréssel. Őket a legjobb lenne elajándékozni.


“Van 3 algaevő,azoknak sajnos nem tudom a nemüket.”


Ha anciról van szó akkor a hímek fején agancsszerű kinövések/ bajszok vannak.


“Az egyik nagyobb,ugy 10centis a másik kettő kisebb.A kisebbekből az egyik bántotta a két vitorlásat.”


Ha eddig normálisan fejlődtek akkor most kb közepesek. Ancik kb 12-15 cm hosszúra nőnek.

Viszont ha a túlzsúfoltság megártott nekik akkor az akár maradandó fejlődési rendellenességekhez is vezethet.


“A szürőből 2van,nem tudom pont milyen mert a barátom vette őket,de a nagyobbik az 180liter viz átforgatásara elegendő, szoval bőven jo.”


Esetleg tudod a márkát, típust? A dobozon s a szűrőn is rajta kell legyenek. Vagy legalább ,hogy belső vagy külső, bármi konkrét?


Továbbá a szűrők gyári ajánlásának az alsó határa számít, pl: ha a gyári ajánlás 60-120 liter akkor az a szűrő ~60 litert visz.

A 180 liter víz átforgatása gondolom ,hogy óránként annyi. Azaz óránként durván 1x megforgatja a vizet, ami nem sok. Persze ez csak egy adat, a szűrőtöltet illetve annak hasznos felülete egy másik fontos tényező.


“Van bent még egy buborékoltato hogy legyen elég oxigén”


Ha a szűrők fodrozzák a felszínt akkor alapból felesleges külön levegőztető. De ártani nem árt, maradhat.


“a talaj apro kövelből áll”


Jó, de kb mennyire apró kő? Színezett cucc?

Az ajánlott általában 0,5-3 mm szemcseméret. Ami ennél sokkal kisebb az könnyen eliszaposodhat, ami sokkal nagyobb aközött megül a mulm (a mulm az a halsz@r meg mindenféle szerves törmelék, az a barna kosz ami a szűrőben is lesz).


“van bent egy disz kagyló és egy nagyobb méretű vár”


A műanyag díszeket jobb kiszedni. Csak veszélyesek mert engedhetik magukból a festéket s ilyesmiket.

Kagylók, csigaházak is általában feleslegesek mert kioldódnak s keményítik a vizet (kivéve az eleve keményvizű sügéres akváriumokban, de az más tál tészta).


“Azon szoktak altalaban lenni az ancik,abba bele is tudnak bújni.”


Kell is nekik a barlangszerű bújók, viszont jobb lenne valami más mint mondjuk kerámia bújók vagy kókuszhéj.


“A növényzet az műnövény”


Ugyan az érvényes a műnövényekre mint a műanyag díszekre és színezett kavicsra: nem valók akváriumba.


“mivel a boltban azt ajánlottak ,azt mondtak hogy az élőt megennék.Az az igazság nagyon nem értek a halakhoz,azokat a dolgokat vásároltuk meg amit tanácsolták a boltban.”


Van amit tényleg megehetnek, viszont ezek általában nagyon lágy, puha növények és ez is mérsékelhető megfelelő etetéssel.


“Takaritani ugy kb 3hetente szoktuk.”


Pontosan mit jelent ez? Hogyan zajlik egy takarítás?


Majd mindkárt írok pár növényfajt is ajánlok jó oldalakat.

2022. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb.


Illetve ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!