Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 100-120 literes akvárium...

Egy 100-120 literes akvárium mennyibe kerül, beszerezéskor és fenntartáskor kb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

én használtan vettem 8 ezerért 100 literest, de újan sokkal több. Expressz hirdetéseket érdemes nézni.


Vagy ha pesti vagy, és csináltatni akarsz, akkor ő egy elég olcsón és nagyon szépen dolgozik, megcsinálja neked méretre amilyet akarsz, ás házhoz viszi: [link]


Vagy készen itt vehetsz újat tetővel, most úgy emlékszem hogy 26ezer Ft-ért láttam 100 literest (de inkább hívd fel, mert az is lehet, hogy 36ezer Ft volt, már nem emlékszem:

[link]



Aztán kell venni egy szűrőt 5-10ezer Ft attól függ mennyire márkásat veszel.


Kell 2 nagy zsák kavics bármely díszhalasnál kapsz, az legyen 2500 Ft


Aztán ha kellenek növények is, azt ha rendelsz netről talán olcsóbb.


De a növényeket, halakat később is megveheted, minden hónapban veszel egy két valamit, aztán egy idő után megtelik :)


Ha nem gyári akváriumot veszel tetővel világítással együtt, akkor kell csinálni egy lámpát is a tetejére:


Lámpa:

A TUNGSRAM bolt nyitva:

Hétfő-Péntek 10-17:30h

Bécsi út 67.

Mobil: +36-70-31-00-878


Bemész, aztán veszel 2db 60cm-s neont, hozzá gyujtót, trafót, kábeleket, és megmondod az eladó srácnak, hogy rajzolja le a bekötést, hazamész, és összerakod, akkor a világításod meg lesz olcsón, és nem kell venni drága gyári lámpát.


Én ezt csináltam és nagyon segítőkész a gyerek, egyedül van ott egy kis boltban szóval lehet vele beszélni, kérdezni pl hogy akváriumba milyen fénycsövet javasol, meg ilyenek.



-------------------


fenntartás, hát elég sokmindentől függ. Pl hogy mekkora lámpa van benne, hány wattos, akkor az mennyire zabálja neked a villanyszámlát otthon, akkor milyen halak vannak benne, mit esznek.

2010. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy 112 literes szett 26e körül van. A jobb boltokban készítenek méretre is, de akkor tetőt nem tudsz rá szerezni.

Nem érezhető a villanyszámlán.

2010. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont egy 112 literes aksim van, 6800-ért rendeltük újonnan.(üvegfedővel)Olyan növényt vegyél ami gyorsan nő,mert abból elég csak pár tő mivel azok gyorsan benövik az akváriumot. Én kb 1000ft-ért vettem.A a szűrő és a világitás a drága összesen kb 7000-8000ft.A fentartása már kőnnyű, nem kerül sokba.
2010. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!