Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora Lumen kell egy 60liter...

Robetko kérdése:

Mekkora Lumen kell egy 60literes aksiba?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 08:59
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az a kulcsszó kicsit megzavart, de gondolom még mindig az akváriumodról van szó 🙃

Ne bunkóságnak vedd, örülök ha kérdésed van, de ezeket már legalább egyszer átbeszéltük. Szóval 20-40 lm/l számít közepesnek, ennél lennebb gyenge, fennebb erősebb, ugye. A növényzet szabja meg ,hogy mennyi kell de egy átlag aksinál elég a közepes fényerő.

Egy pici matekkal kijön ,hogy a 20-40 lm/l egy 60 literes akváriumra kb 1200-2400 lumen körül van. Tehát a leendő világítótested kb ebben a tartományban kell legyen közepes fényerőhöz.

2022. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmit nem veszek bunkóságnak. Tudom hogy néha vannak hülye kérdéseim. Egyébként azért kérdeztem meg megint mert nem találtam azt az üzenetet amibe leírtad. Volna egy kérdésem. Veszek bele gömbmohát valami kis fényigényű növényt meg gyorsan nővőt(mert ugye ez az algák ellen kell,vagy nem jól tudom?) A meglévő 7wattot kiegészítem 13watt 6500k 1350lumen.
2022. jún. 4. 23:09
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Igen, ez így szerintem jó lesz. Nem egy fotonágyú de nem is kell az legyen, célnak megfelel.

Igen, jól emlékszel, kellenek a gyorsabban növők is mert azok az igazi konkurenciái az algáknak.

2022. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két világítàs között nem tudok dönteni. Aquastel LED világítás glass plant 13 watt,vagy Hsbao retrofit LED 12watt távirányítóval. Az utóbbinál nem írnak lumen értèket,viszont lehet állítani a fényerőt meg a színt. Csak nem tudom hogy ennek van értelme?
2022. jún. 5. 11:13
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Sosem volt dolgom ezekkel szóval biztosat nem tudok mondani. Csak annyit ,hogy gyors keresés alapján az első nekem értelmesebbnek, megbízhatóbbnak tűnik.
2022. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Veszek bele gömbmohát valami kis fényigényű növényt meg gyorsan nővőt(mert ugye ez az algák ellen kell,,vagy nem jól tudom?)" Jól tudod de az élet nem ilyen egyszerű. A múltkori a kérdésedre az utóbbi idők legjobb kommentjét kaptad valakitől, ha majd satnyulnának a növénygepárdok és visszafordulna a folyamat a megoldás nem az aktív szén hanem jobb algariválisok keresése.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2022. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!