Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlanátok...

Robetko kérdése:

Milyen aljzatot ajánlanátok egy 60literes aksiba?

Figyelt kérdés
1 betta van benne jelenleg meg négy darab növény. Szilikátos(kovasav)dekorhomok van aljzatnak. Csak ezzel az a baj hogy állítólag a szilikáttól szaporodott el a barna (diatomalga).

2022. máj. 17. 16:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
61%
Én anno a Dunából szedtem homokot, és átmostam.
2022. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb amik elég hétköznapi, könnyen beszerezhető aljzatok (Illetve mindezek tetszés szerinti keveréke). Esetleg még a manadot is bevehetjük, bár az eleinte keményíti a vizet s kissé nehéz bele ültetni mert könnyű talaj viszont az is népszerű.

Megemlíthetjük az olyanokat is mint a zúzalékok, például a bazaltzúzalék. Nekik az a hátrányuk ,hogy ha nem hengereltek akkor élesek s megsérthetik a halakat, ez ugye főleg a talajlakókat veszélyezteti.


Még lényeges ,hogy kb 0,5-3 mm körüli szemcseméret legyen (igen, mm nem cm). Ami ennél kisebb annál megtörténhet ,hogy könnyen eliszaposodik s belerohadnak a növények gyökerei; ami ennél sokkal nagyobb az túl darabos, megül közte a mulm. Esetleg olyat is lehet ,hogy darabosabb kavicsot apró homokkal keversz. Nem tudom ez mennyire praktikus, inkább akkor van értelme ennek ha már van darabos aljzat.

2022. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#1


Ez is jó ötlet. Csak ugye említsük meg ,hogy nem biztos ,hogy a sima átmosás elég. Érdemes kisavazni ha az ember meg akar szabadulni a csigaház/ kagylóhéj stb maradványoktól. Alapos átmosás mellett még nem árthat egy kifőzés sem ha az ember biztosra meg akar szabadulni mindennemű parazitától meg ilyesmiktől. Mondjuk igaz ,hogy kb mindennemű természetből behozott cuccra igaz az ilyesmi elővigyázatosság.

2022. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Sima kvarchomoktól az általános égetett agyag akváriumi aljzatokig bármi jó lehet.

A barna alga amúgy ritkán makacskodik. Miféle aljzat ez, hogy szilikátos?

(Amúgy nem csak állítólag, nem véletlenül kovamoszat féle a barnaalga. Vannak még legendák amik a fény mennyiségéről szólnak, de ezekben a tapasztalataim miatt rég nem hiszek).

Szűrés miféle? Egyéb állat? Kép az aksiról? Mikori indítás? Link az aljzatról? Helyi víz szilikát tartalma? Növények növekedési üteme? (mondjuk ez több szempontból félrevezető lehet) Növények fajtái?

2022. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

" megül közte a mulm."


Sokszor elfog olyan érzés, mint ha visszaköszönnének a kifejezéseim! :D ;)

2022. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
54%
Manado
2022. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:
2022. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linkeket! Kár, hogy SEMMIT nem tudtam meg belőle. Max ennyit:

".bio szürő,ledes világitàs"


....ja várjál, ez is semmi! (7-es félre ne érts, te többet tettél az elvárhatónál, az összképhiánya a kérdező felelőssége)


Szűrő pontos típusa, márkája? A világításról már tudjuk, hogy a növény konkurencia szóba se jöhet. 8 wattnyi led nyújtotta fotoszintézis mellett.


A "bioszűrő"-nek viszont már a neve is tikkelést és idegrángást okozott...

Légyi, mondd hogy nem juvel szett! Esküszöm visszafejlődöm magzat pózba, ha juvel szetted van!

2022. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

...ja, a "szőr" a gyökéren, az valószínűleg valami gombaféle volt, ártalmatlan, a növényekre átterjedt cucc vagy már a barna alga, vagy még mindig az a gombaféle. Nem baktérium.

Tudom, hogy ettől pont nem tűnik el a barnaalgád, csak úgy mondom, hogy tudd az igazságot.

2022. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát ja, én is próbálok infókat kihúzni de nem akaródzik. Helyette kb fél témánként új kérdés 🙃Mármint nagyon örülök annak ,hogy kérdez, sőt, csak valahogy a kivitelezés nehezíti mindenki helyzetét.

Az ilyeneknél ,hogy szűrő én csak reménykedek ,hogy azért egy 60 literest egy bettával meg rendszeresnek mondható vízcserékkel még a legbénább szűrőnek is illene megbirkóznia. Mondjuk ha jobban belegondolok lehet jelenleg a “növényzet” is inkább terhel mintsem terhet vesz le a rendszerről. Azért remélem megfogad a tanácsainkból, én azt hiszem lassan minden tőlem telhetőt megtettem :/

2022. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!